Από παίχτες για παίχτες

HomeHome  CalendarCalendar  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log in  

Share | 

ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΣΤΑΣ ΕΥΡΩΠΑΣ...

View previous topic View next topic Go down 
Go to page : Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19, 20  Next
AuthorMessage
suspect

Number of posts : 3497
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 2009-03-20

PostSubject: Re: ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΣΤΑΣ ΕΥΡΩΠΑΣ...   Thu Feb 18, 2010 1:43 pm

Δεν αμφισβητώ κι εγώ μ'αυτά που λέω ότι, εντελώς συμφεροντολογικά, αυτή τη στιγμή, αν μπορείς να διαλέξεις παιχνίδι προτιμάς της Τούμπας.

Το πρόβλημα είναι ότι τα παιχνίδια θα γίνουν και τα δύο και ότι κανείς δεν εγγυήθηκε ποτέ ότι παρατώντας το ένα θα πάρεις το άλλο... Αν υπήρχε τέτοια εγγύηση, θα το καταλάβαινα...
Αλλά βλέπω πιο πιθανό αν πάρεις το ένα, να έχεις τελικά μεγαλύτερη δύναμη από την πιθανή κούραση, να πάρεις και το άλλο.

Εκτός απ'το συντηρητικό, ικανοποιητικό, αλλά καθόλου σίγουρο χάνω - κερδίζω, υπάρχει το κερδίζω - κερδίζω του μεγάλου, υπάρχει το κερδίζω - χάνω που εξακολουθεί να μην είναι κάτι τραγικό για έναν μεγάλο, και υπάρχει και το χάνω - χάνω όπου πλέον, παρότι κι αυτό δεν είναι η καταστροφή του κόσμου, ζορίζομαι πάρα πολύ μετά για να ξαναλέγομαι μεγάλος....
Back to top Go down
View user profile
filologos
Admin

Number of posts : 996
Τόπος : Θεσσαλονικη
Registration date : 2008-11-06

PostSubject: Re: ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΣΤΑΣ ΕΥΡΩΠΑΣ...   Thu Feb 18, 2010 2:02 pm

Και οκ αλλά ο ΠΑΟ και ο Ολυμπιακός τουλάχιστον όσον αφορά την προσέγγιση τους στους αγώνες δεν εχουν κατεβάσει ποτέ 2η ομάδα και καλά επειδή δεν ενδιαφέρονται... Αυτό που έχουν κάνει όμως, όπως ο Γαύρος τον Γενάρη αλλά και ο ΠΑΟ μέχρι έναν βαθμό, είναι να πουν, παίζω με τον τάδε... Οπότε δύσκολα να περάσω...

Γιατι υπηρξε ποτε περιπτωση που οι ομαδες ηταν σιγουραντζες οτι περασαν στην επομενη φαση για να κανουν κατι τετοιο? Εγω δεν θυμαμαι καμια φορα τουλαχιστον. Μπορει να κανω και λαθος βεβαια. Ας ηταν πχ ο ΟΣΦΠ περασμενος 100% πριν το ματς με την Αρσεναλ και θα σου λεγα τι ομαδα θα κατεβαζε. Ή αν ο ΠΑΟ κανει κανα 3-0 σημερα και ειναι ανετοπουλος να δουμε τι ομαδα θα κατεβασει στο 2ο ματς.

Στην Ελλάδα βολεύομαι και με αυτους που έχω οπότε δεν κάνω μεταγραφές... Αυτό είναι το λάθος τους...

Τωρα ειπες την μεγαλη αληθεια. Μια ζωη μας ενδιαφερει η εντος συνορων αποδοση. Βεβαια αυτο μπορει να γινεται γιατι ok ειμαστε αρκετα πισω απο τις ομαδες της Ευρωπης. Αλλα ρε φιλε απο την αλλη οταν ο ΠΑΟ εκανε τις μεγαλες πορειες στην Ευρωπη δεν θυμαμαι να ειχε και τα πολυ ακριβα ονοματα. Γιατι να μην μπορει να το κανει και τωρα??
Back to top Go down
View user profile http://www.betminds.eu
Ernesto

Number of posts : 2463

PostSubject: Re: ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΣΤΑΣ ΕΥΡΩΠΑΣ...   Thu Feb 18, 2010 2:14 pm

Ρε Μιχάλη, αν έχουν περάσει δεν με νοιάζει να κατεβάσουν και τα τσικό... Εμένα με απασχολεί το να κατεβάσω τα 2α επειδή δεν με ενδιαφέρει ο θεσμός... Εκεί είναι η μαλακία... Και εννοεότε πως σαν οπαδός του ΠΑΟ, ακόμα περισσότερο δεν δέχομαι η ομάδα μου να μην στοχεύει πάντα στο να προχωρήσει στην Ευρώπη... Για αυτό γούσταρα και όταν ο Νόπλιας μετά την κλήρωση είπε " Καλή ομάδα η Ρόμα, αλλά και εμείς είμαστε ΠΑΟ και στην Ευρώπη έχουμε κάνει περισσότερα, μην τους μεγαλοποιούμε"... Αυτό σήμερα μπορεί να φάμε 3 γκολ και να αποδειχτεί μαλακία... Αλλά για μένα είναι η σωστή προσέγγιση στο ματς...
Back to top Go down
View user profile
KAISARAS

Number of posts : 2255
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Registration date : 2008-11-08

PostSubject: Re: ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΣΤΑΣ ΕΥΡΩΠΑΣ...   Thu Feb 18, 2010 3:04 pm

ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ ΣΕ ΟΣΑ ΓΡΑΦΤΗΚΑΝ.

ΚΑΤΑΡΧΗΝ, ΓΙΑ ΝΑ ΘΥΜΗΘΩ ΟΣΑ ΕΙΧΑΝ ΕΙΠΩΘΕΙ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ Η ΚΛΗΡΩΣΗ Κ ΕΠΕΣΕ Η ΡΟΜΑ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΤΟΥ παο .
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΠΟΤΕ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΝΑ ΛΕΕΙ ''ΕΙΜΑΙ ΤΥΧΕΡΗ'', ΠΟΥ ΤΗΣ ΕΤΥΧΕ Η ΡΟΜΑ ΣΤΗΝ ΚΛΗΡΩΣΗ. ΝΑ ΜΗΝ ΤΡΕΛΑΘΟΥΜΕ ΤΕΛΕΙΩΣ.
Η ΡΟΜΑ ΕΔΩ Κ ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΙΣ 2-3 ΣΤΑΘΕΡΕΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΤΟΥ ΙΤΑΛΙΚΟΥ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ (ΑΣΧΕΤΑ ΑΝ ΣΕ ΑΥΤΟ ΒΟΗΘΗΚΕ Κ Η ΠΤΩΣΗ ΚΑΠΟΙΩΝ ΟΜΑΔΩΝ ΣΤH SERIE Β).
ΟΜΑΔΑ ΜΕ ΤΟ ΡΟΣΤΕΡ ΤΟ ΔΙΚΟ ΤΗΣ, ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΥΠΟΤΙΜΑΣ.

ΑΛΛΟ ΘΕΜΑ. ΟΝΤΩΣ Η ΡΟΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΦΟΡΜΑΡΙΣΜΕΝΗ, ΕΧΕΙ ΠΟΛΛΑ ΜΑΤΣ ΑΗΤΤΗΤΗ ΣΤΗΝ ΙΤΑΛΙΑ, Κ ΚΑΛΟ ΣΕΡΙ ΝΙΚΩΝ.
ΟΝΤΩΣ ΟΜΩΣ ΤΗΣ ΕΧΕΙ ΑΝΟΙΞΕΙ Κ ΛΙΓΟ Η ΚΩΛΟΤΡΥΠΙΔΑ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΜΑΤΣ.
ΕΙΔΑ ΠΟΛΛΕΣ ΦΑΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΡΟΜΑ - ΠΑΛΕΡΜΟ, Κ ΟΝΤΩΣ Η ΡΟΜΑ ΕΚΑΝΕ 5 ΦΑΣΕΙΣ ΟΛΟ Κ ΟΛΟ Κ ΕΒΑΛΕ 4 ΓΚΟΛ. ΕΝΩ Η ΠΑΛΕΡΜΟ ΕΚΑΝΕ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 8 ΦΑΣΕΙΣ Κ ΕΒΑΛΕ 1.
ΒΕΒΑΙΑ Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΤΗΣ ΜΕΓΑΛΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΑΠΟ ΜΙΑ ΜΙΚΡΟΜΕΣΑΙΑ, ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ ΑΚΡΙΒΩΣ. ΕΧΕΙ ΤΟΥΣ ΠΑΙΧΤΕΣ ΠΟΥ ΔΕ ΘΕΛΟΥΝ 5 ΦΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΡΦΩΣΟΥΝ. ΤΟΥΣ ΑΡΚΕΙ Κ Η ΜΙΑ ΕΥΚΑΙΡΙΑ.
ΟΠΩΣ ΒΕΒΑΙΑ Η ΡΟΜΑ ΕΧΕΙ ΕΝΑΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΤΕΡΜΑΤΑ ΜΑΘΑΙΝΩ. ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΑΠΟΨΗ, ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟΝ ΕΧΩ ΔΕΙ ΣΕ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΜΑΤΣ, ΑΛΛΑ ΣΤΗΝ ΙΤΑΛΙΑ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ.

ΕΠΙΣΗΣ Η ΡΟΜΑ, ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΣΤΗΣΙΜΟ, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Η ΚΛΑΣΙΚΗ ΙΤΑΛΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΚΑΤΕΝΑΤΣΙΟ. ΠΑΙΖΕΙ ΠΙΟ ΑΝΟΙΧΤΑ Κ ΤΟ ΙΔΑΝΙΚΟ ΤΗΣ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΕΙΝΑΙ Η ΚΟΝΤΡΑ ΕΠΙΘΕΣΗ. ΟΠΟΥ ΚΑΤΕΒΑΙΝΕΙ ΜΕ 5-6 ΠΑΙΧΤΕΣ ΜΑΖΙ.
ΓΙ ΑΥΤΟ Κ ΣΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΤΗΣ ΒΛΕΠΕΙΣ ΜΠΑΛΑ, ΒΛΕΠΕΙΣ ΦΑΣΕΙΣ.

ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΜΙΧΑΛΗΣ.
ΣΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΠΟΥ ΖΟΥΜΕ, ΤΟ ΠΑΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΧΡΗΜΑ. ΟΛΟΙ ΑΥΤΟ ΚΥΝΗΓΑΝΕ.
ΤΟ ΝΑ ΒΑΖΕΙΣ ΠΡΩΤΑΡΧΙΚΟ ΣΤΟΧΟ ΣΑΝ ΠΑΤΕΡΑΣ ΚΑΙ ΚΑΤ΄ ΕΠΕΚΤΑΣΗ ΣΑΝ ΠΑΕ ΠΑΟ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΛΕΜΕ ΟΤΙ ΠΗΡΕΣ ΑΛΛΟ ΕΝΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Κ ΚΑΤΙ ΕΓΙΝΕ.
ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΑΥΤΟΜΑΤΗ ΕΙΣΟΔΟ ΣΤΟΥΣ ΟΜΙΛΟΥΣ ΤΟΥ ΣΕΝΤΟΝΙΟΥ ΓΙΑ ΤΟΝ παο .
ΕΠΙΣΗΣ Ο ΠΑΟ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΑΠΟ ΤΟ 96 Κ ΜΕΤΑ 1 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ. ΜΟΝΟ 1. ΑΣΧΕΤΩΣ ΤΟΥ ΓΙΑΤΙ ΠΗΡΕ ΜΟΝΟ 1.
ΚΑΝΕΙΣ ΔΕ ΘΑ ΚΡΑΞΕΙ ΚΑΜΙΑ ΔΙΟΙΚΗΣΗ, ΑΝ Ο ΠΑΟ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΕΙ ΑΠΟ ΤΗ ΡΟΜΑ.
ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΟΜΩΣ ΟΛΟΙ ΣΑΣ, ΤΙ ΚΡΑΞΙΜΟ ΕΧΕΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙ Κ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΣΤΗΝ ΠΑΕ παο , ΑΝ ΤΕΛΙΚΑ ΧΑΣΟΥΝ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΦΕΤΟΣ, ΕΙΔΙΚΑ ΜΕΤΑ ΤΟ +8 (ΚΥΡΙΩΣ) Κ ΤΗΝ ΑΛΛΑΓΗ ΤΕΝ ΚΑΤΕ.
ΟΠΟΤΕ ΜΗ ΛΕΤΕ ΕΛΑΦΡΑ ΤΗ ΚΑΡΔΙΑ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.
ΤΟ ΙΔΑΝΙΚΟ ΘΑ ΗΤΑΝ Ο ΠΑΟ ΝΑ ΚΑΤΕΒΕΙ Κ ΣΗΜΕΡΑ Κ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΜΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ, ΝΑ ΠΑΡΕΙ Κ ΤΑ 2 ΜΑΤΣ.
ΑΛΛΩΣΤΕ ΒΡΙΣΚΕΙ ΤΗ ΡΟΜΑ Κ ΜΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΣΗΜΑΝΤΙΚΕΣ ΑΠΟΥΣΙΕΣ. Κ ΤΟ ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ, ΑΝ ΠΕΡΑΣΕΙ ΤΗ ΡΟΜΑ, ΣΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΑΣΗ ΠΕΦΤΕΙ ΣΕ ΠΟΛΥ ΒΑΤΟ ΑΝΤΙΠΑΛΟ. ΑΛΛΑ ΘΕΩΡΩ ΑΤΥΧΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟ, ΝΑ ΤΟΥ ΠΕΦΤΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΑΤΣ, 3 ΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝ ΠΑΕΙ ΤΟΥΜΠΑ.
ΒΕΒΑΙΑ, ΘΑ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ Κ ΘΑ ΧΕΙ ΔΙΚΙΟ ΦΥΣΙΚΑ, ΑΣ ΜΗΝ ΕΧΑΝΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΒΑΛΑ, ΝΑ ΤΟΝ ΕΠΑΙΡΝΕ ΣΤΗΝ ΤΟΥΜΠΑ ΑΚΟΜΑ Κ ΝΑ ΧΑΣΕΙ, Κ ΝΑ ΧΕΙ ΤΗ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΣΗΜΕΡΑ ΝΑ ΤΑ ΔΩΣΕΙ ΟΛΑ.
ΣΕ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΠΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΜΙΧΑΛΗΣ ΕΧΕΙ ΔΙΚΙΟ. ΟΤΙ ΟΙ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΠΑΙΖΟΥΝ ΛΙΓΑ ΜΑΤΣ Κ ΔΕ ΔΙΚΑΙΟΥΝΤΑΙ ΝΑ ΜΙΛΑΝΕ ΓΙΑ ΚΟΠΩΣΗ. ΕΚΕΙ ΣΥΜΦΩΝΩ, ΣΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΚΟΜΜΑΤΙ ΟΜΩΣ ΕΧΕΙ ΛΑΘΟΣ ΕΝ ΜΕΡΕΙ.

ΑΝΟΙΧΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΑΤΣ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΣΕ ΟΛΑ.
ΟΝΤΩΣ ΣΤΟΝ ΠΑΟ ΕΧΟΥΝ ΠΡΩΤΟ ΣΤΟΧΟ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ.
ΜΕ ΑΥΤΟ ΩΣ ΔΕΔΟΜΕΝΟ, ΤΟ ΜΑΤΣ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ Χ2. ΣΑΦΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΓΕΙ Κ ΑΣΣΟΣ, ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ 3ο ΣΗΜΕΙΟ, ΟΠΩΣ ΕΚΤΙΜΩ.
Κ ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΑΤΣ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙΣ ΣΤΟΙΧΗΜΑΤΙΚΑ ΣΟΒΑΡΑ.
ΤΑΠΕΙΝΗ ΜΟΥ ΑΠΟΨΗ.
Back to top Go down
View user profile
filologos
Admin

PostSubject: Re: ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΣΤΑΣ ΕΥΡΩΠΑΣ...   Thu Feb 18, 2010 3:33 pm

Σωστά όλα αυτά που λες Αλεξ. Αλλα ρε γμτ πειτε μου λιγο οταν ο ΠΑΟ ειχε φανελα στην Ευρωπη και εκανε τις πορειες τις εκανες σαν πρωταθλητης ή σαν 2ος?? Και αν δεν κανω παλι λαθος. Από την στιγμη που ο ΠΑΟ "γυρισε" το ενδιαφερον του στο πρωταθλημα ειναι τυχαιο το οτι δεν κανει καλες πορείες στην Ευρωπη??

Εκει που θελω να καταληξω ειναι οτι οι Ελληνικες ομαδες πολυ δυσκολα θα μπορεσουν να κρατησουν 2 καρπουζια (Ελλαδα & Ευρωπη) στην ιδια μασχαλη. Βεωαια σε αυτο φταιει το γεγονος οτι δεν εχουν ανταγωνισμο στην Ελλαδα. Και ο μη ανταγωνισμος στην Ελλαδα εχει αποτελεσμα να μην μπορουν να αντιμετωπισουν ακομα και "μικροτερες" ομαδες στην Ευρωπη.

Και για να το πω πολυ απλα ρε παιδια. ΠΟΙΑ ΣΤΑΝΤΑΡ ΛΙΕΓΗΣ και ΠΟΙΑ ΑΖ ΑΛΚΜΑΑΡ και ΠΟΙΑ ΣΤΟΥΡΜ (Ευρωπαικα μιλαω παντα) μπροστα στις αντιστοιχες Ευρωπαικα "φανελες" του ΠΑΟ με τις μεγαλες πορείες και του ΟΣΦΠ με τις τοσες συνεχομενες συμμετοχες σε ομιλους του CHL. Και επρεπε και οι δυο να εξασφαλισουν την προκριση στις τελευταιες αγωνιστικες??
Back to top Go down
Ernesto

PostSubject: Re: ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΣΤΑΣ ΕΥΡΩΠΑΣ...   Thu Feb 18, 2010 3:46 pm

Παιδιά το συγκεκριμένο θέμα είναι φαύλος κύκλος... Ο οπαδός θέλει σήμερα νίκη επί της Ρόμα, νίκη στην Τούμπα, πρόκριση επί της Ρόμα και πρωτάθλημα... Και να ονειρεύται δικαίως οτι μπορεί να περάσει και τον επόμενο πολυ πιο εύκολο αντίπαλο στο Europa...
Η διοίκηση θέλει πρωτάθλημα, νίκη στην Τούμπα, και μετά οτι έρθει γενικά στην Ευρώπη... Διαφορετικές επιθυμίες για όλους αυτούς τους λόγους που είπε και ο Άλεξ... Αν ο Παναθηναϊκός πάρει φέτος το πρωτάθλημα πάλι του χρόνου θα μπαίνει στόχος να πάει καλά στην Ευρώπη... Του χρόνου όμως... Όλοι καταλαβαίνουν απλά οτι αν δεν πάρει φέτος το πρωτάθλημα, του χρόνου οι ίδιοι πιθανόν να μην υπάρχουν... Και αυτό ειναι το άγχος της ομάδας... Απλά πράγματα... Μόνο ο Σισέ κυριολεκτικά πρέπει να είναι στην κοσμάρα του και να καυλώνει για το σημερινό ματσάκι λόγω εθνικής...
So simple...
Back to top Go down
View user profile
Hammer

Number of posts : 3457
Τόπος : VIA DEL MARE...LECCE..

PostSubject: Re: ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΣΤΑΣ ΕΥΡΩΠΑΣ...   Thu Feb 18, 2010 4:56 pm

ΜΗ ΤΡΕΛΑΙΝΕΣΤΕ ΡΕ, ΑΠΟΛΑΥΣΤΕ ΜΠΑΛΙΤΣΑ.
ΚΑΛΑ ΜΟΝΟ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΓΑΥΡΟΙ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΘΑΡΟ ΜΥΑΛΟ ΚΑΙ ΑΠΟΛΑΜΒΑΝΟΥΜΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΣΚΟΠΙΜΟΤΗΤΕΣ ΚΑΙ ΜΕ ΗΘΟΣ? bounce bounce bounce bounce
cheers
Back to top Go down
View user profile
Ernesto

PostSubject: Re: ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΣΤΑΣ ΕΥΡΩΠΑΣ...   Fri Feb 19, 2010 1:09 am

Hammer wrote:
ΚΑΛΑ ΜΑΝΑΡΙ ΜΟΥ...ΠΑΡΑΚΑΛΑ ΜΗ ΠΙΑΣΕΙ ΑΠΟΔΟΣΗ Η ΡΟΜΑ ΚΑΙ ΤΑ ΛΕΜΕ ΑΥΡΙΟ Wink
ΤΑ ΚΛΑΡΙΝΑ ΣΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΟΥΝ ΤΕΛΕΙΩΜΟ ΠΑΝΤΩΣ ΦΕΤΟΣ. Laughing

Έλα Χαμεράκοοοοοοοοοο... Μην φας έχουμε γλαρόσουπα...
Χαχαχαχαχα...

Λοιπόν τώρα σοβαρά... Το ποδόσφαιρο τελικά για αυτό είναι ο βασιλιάς των σπορ... Απρόβλεπτο εντελώς... Μέσα όμως την άγνωστη εξέλιξη του, νοιώθω για κάποια πράγματα δικαιωμένος...

Πρώτον για όσα έλεγα για τον Νιόπλια... Μου άρεσε από την πρώτη στιγμή η προσέγγιση του... Το είπα πολλές φορές... Δεν ξέρω αν είναι καλός προπονητής, δεν ξέρω αν είχε άστρο όπως ήδη λένε με τις αλλαγές του, δεν ξέρω καν τι θα γίνει στο μέλλον... Αυτό που ξέρω είναι οτι αυτά που έλεγε μου τα έδειξε στο γήπεδο... Ποια? Το οτι σεβόταν αλλά δεν φοβόταν την Ρόμα... Όλες οι αλλαγές του είναι καλές όχι επειδή σκοράρανε, θα μπορούσαν να μην έχουν πιάσει όπως και με την Καβάλα, αλλά γιατί ήταν αυτό που χρειαζόταν... Έχανε? Μέσα ο Σάλπι... Ξαναέχανε? Μέσα και ο Χριστοδουλόπουλος... Δεν αντιμετώπισε σε καμία στιγμή το παιχνίδι σαν δευτερεύων, πίσω από το ματς με τον ΠΑΟΚ...

Δεύτερον γιατί αυτά που έλεγα τα είδαμε στο γήπεδο... Ποια? Το οτι η Ρόμα όντως φορμαρισμένη αλλά στα τελευταία ματς, δεν ήταν ποτέ ιδιαίτερα καλύτερη από τους αντιπάλους της... Και από την Φιόρε, και από το Παλέρμο... Ούτε σήμερα ήταν...

Τρίτον γιατί επίσης είδα το οτι οι ιταλικές ομάδες μας βολεύουν... Το στυλ τους δεν είναι πολύ διαφορετικό από το δικό μας...

Τέταρτον? Γιατί απλά είσαι Panathinaikos... Και έτσι απλά Bent it like Paulo Sousa, οπως έγραψα και στην στήλη...

Επίσης αυτό που κατάλαβα και μην παρεξηγηθεί, είναι οτι αντιλαμβανόμαστε μάλλον διαφορετικά ένα παιχνίδι μεταξύ μας... Στο ημίχρονο λέω στο τσατ, οτι ο ΠΑΟ είναι καλύτερος και ο φίλος μου ο seirios διφωνεί... Εγώ σόρρυ ρε παιδιά αλλά σε όλο το ματς καλύτερο με είδα... Με τα προβλήματα μου, με τις ατυχίες μου, με τα στραβά μου, καλύτερος ήμουν... Η τύχη στις φάσεις του αγώνα δεν ήταν μαζί μου... Θα μπορούσε από το 2ο λεπτό να είμαι με 1-0... Θα μπορούσε να μπει το σουτ του Νίνη... Σε αντίθεση με αυτά ΜΙΑ γαμημένη αδράνεια και ο Βούτσινιτς το γράφει (εδώ μπαίνει βέβαια και η ποιότητα κάποιων παιχτών). Παίζω, πιέζω, ισοφαρίζω, αλλά άλλη μια γαμημένη αδράνεια φέρνει το καθαρότατο πέναλτυ... 1-2... Και που ε... Στο 80... Και μετά η απόλυτη ηδονή... Εκεί που ξαφνικά λειτουργούν όλα υπέροχα... Όλα μοιάζουν να είναι υπέρ του ΠΑΟ... Δύο φάσεις, δύο γκολ...

Τεράστια νίκη, όχι επειδή νίκησα την Ρόμα... Αλλά γιατί ήρθε έτσι όπως ήρθε... Με πάθος, με τσαμπουκά, με πείσμα και υπομονή μέχρι το τέλος...

Απλά δεν έχει ξαναγίνει... Γιατί?

Γιατί απλά...

Είσαι PANATHINAIKOS
Back to top Go down
View user profile
KAISARAS

PostSubject: Re: ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΣΤΑΣ ΕΥΡΩΠΑΣ...   Fri Feb 19, 2010 3:55 am

KAISARAS wrote:

ΟΠΩΣ ΒΕΒΑΙΑ Η ΡΟΜΑ ΕΧΕΙ ΕΝΑΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΤΕΡΜΑΤΑ ΜΑΘΑΙΝΩ. ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΑΠΟΨΗ, ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟΝ ΕΧΩ ΔΕΙ ΣΕ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΜΑΤΣ, ΑΛΛΑ ΣΤΗΝ ΙΤΑΛΙΑ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ.

ΛΟΓΙΚΟ Κ ΑΝΑΜΕΝΟΜΕΝΟ ΝΑ ΤΡΑΥΜΑΤΙΣΤΕΙ Ο ΤΕΡΜΑΤΑΣ ΤΗΣ ΡΟΜΑ. Κ ΜΑΛΙΣΤΑ ΣΕ ΑΝΥΠΟΠΤΗ ΣΤΙΓΜΗ, ΑΠΟ ΤΟ ΠΟΥΘΕΝΑ.

ΣΤΑ ΣΟΒΑΡΑ ΤΩΡΑ.
ΜΑΓΚΙΑ ΤΟΥ ΒΑΖΕΛΟΥ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΣΕ Κ ΝΙΚΗΣΕ ΕΝΑ ΜΑΤΣ, ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΕ ΜΙΑ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΟΜΑΔΑ, ΤΡΩΓΟΝΤΑΣ ΓΚΟΛ ΣΤΟ 81 Κ ΜΕΝΟΝΤΑΣ ΠΙΣΩ ΣΤΟ ΣΚΟΡ ΜΕ 1-2.
ΘΕΛΕΙ ΜΑΓΚΙΑ ΝΑ ΓΥΡΝΑΣ ΤΕΤΟΙΟ ΜΑΤΣ. ΚΑΚΑ ΤΑ ΨΕΜΑΤΑ.
ΤΟΝ ΗΘΕΛΕ Κ Η ΤΥΧΗ ΟΜΩΣ.
ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΛΕΩ ΑΥΤΟ ?
1ος ΛΟΓΟΣ, ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΔΕΝ ΤΡΑΥΜΑΤΙΖΟΤΑΝ Ο ΒΑΣΙΚΟΣ ΤΕΡΜΑΤΑΣ ΤΗΣ ΡΟΜΑ, ΣΙΓΟΥΡΑ Η ΡΟΜΑ ΔΕ ΘΑ ΤΡΩΓΕ 3 ΓΚΟΛ.
ΣΤΟ 1ο ΓΚΟΛ Ο ΝΤΟΝΙ ΚΑΝΕΙ ΜΙΑ ΕΞΟΔΟ ΠΟΥ ΟΥΤΕ Ο ΧΑΛΚΙΑΣ ΣΤΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΤΟΥ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ.
ΣΤΟ 2ο ΤΟ ΤΡΩΕΙ ΣΑΝ ΒΟΔΙ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΑ ΠΟΔΙΑ.
Κ ΣΤΟ 3ο ΠΗΔΑΕΙ 3 ΧΡΟΝΟΥΣ ΜΕΤΑ. ΡΕΦΛΕΞ ΜΗΔΕΝ.
ΔΕ ΜΕΙΩΝΕΙ ΑΥΤΟ ΤΗ ΝΙΚΗ ΤΟΥ ΠΑΟ. ΑΛΛΑ ΑΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ ΟΛΑ, ΕΥΝΟΗΘΗΚΕ Ο ΠΑΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΡΑΥΜΑΤΙΣΜΟ ΤΟΥ ΒΑΣΙΚΟΥ ΤΕΡΜΑΤΑ ΤΗΣ ΡΟΜΑ.
ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΣΤΑ ΓΚΟΛΠΟΣΤ Η ΡΟΜΑ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΦΟΒΕΡΟ ΣΕΡΙ, ΟΧΙ ΜΕ ΤΟΝ ΝΤΟΝΙ. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΟΤΑΝ ΑΝ ΕΠΑΙΖΕ, ΠΑΝΤΩΣ ΑΥΤΑ ΤΑ ΓΚΟΛ ΔΕ ΘΑ ΤΑ ΤΡΩΓΕ. ΟΧΙ Κ ΤΑ 3. ΙΣΩΣ ΝΑ ΤΡΩΓΕ ΤΟ ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΣΙΣΕ. ΤΑ ΑΛΛΑ ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ.

2ος ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΤΥΧΕΡΟΣ Ο ΒΑΖΕΛΟΣ ?
ΣΤΟ 64 ΚΑΝΕΙ ΑΛΛΑΓΗ ΤΟ ΣΑΛΠΙ, ΣΤΟ 67 ΒΑΖΕΙ ΤΟ ΓΚΟΛ. ΓΚΟΛ ΠΟΥ ΠΙΟ ΠΟΛΥ Η ΜΠΑΛΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΜΠΕΙ, ΠΑΡΑ ΤΗ ΒΑΖΕΙ Ο ΣΑΛΠΙ. ΑΝ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΤΟP - 5 ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ ΕΠΙΘΕΤΙΚΩΝ, ΛΥΠΑΜΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΜΑΣ. ΤΟΝ ΒΓΑΖΕΙ ΣΤΟ ΙΔΑΝΙΚΟ ΣΗΜΕΙΟ Ο ΣΙΜΑΟ ΜΕ ΤΗΝ ΚΕΦΑΛΙΑ (ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΞΟΔΟ ΤΗΣ ΠΟΥΤΣΑΣ ΤΟΥ ΤΕΡΜΑΤΑ) Κ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΕ ΚΑΝ ΝΑ ΒΡΕΙ ΤΗΝ ΜΠΑΛΑ ΤΟ ΓΙΔΙ. Η ΜΠΑΛΑ ΤΟΝ ΒΡΙΣΚΕΙ, ΟΧΙ ΑΥΤΟΣ ΤΗΝ ΜΠΑΛΑ, ΣΕ ΘΕΣΗ ΠΟΥ ΑΠΛΑ ΣΟΥΤΑΡΕΙΣ Κ ΣΚΙΖΕΙΣ Κ ΤΑ ΔΙΧΤΥΑ.
ΕΠΙΣΗΣ ΣΤΟ 83 ΒΑΖΕΙ ΤΟΝ ΟΙΚΟΔΟΜΟ, ΠΡΙΝ ΕΚΤΕΛΕΣΤΕΙ ΤΟ ΚΟΡΝΕΡ, ΜΠΑΙΝΕΙ Κ ΣΤΟ ΚΟΡΝΕΡ ΠΑΝΩ ΤΟ ΒΑΖΕΙ ΤΟ ΓΚΟΛΑΚΙ. ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ Ο ΟΡΙΣΜΟΣ ΤΗΣ ΤΥΧΗΣ.

ΕΛΕΓΑ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΟΤΙ Ο ΣΙΣΕ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΒΑΛΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΓΚΟΛ ΝΑ ΤΟΝ ΧΕΙΡΟΚΡΟΤΗΣΩ. ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΥΜΑΜΑΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ, ΗΤΑΝ ΕΝΑ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΒΑΛΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΤΡΙΠΟΛΗ ΣΤΟ ΟΑΚΑ.
Ε ΛΟΙΠΟΝ ΤΟ ΒΑΛΕ ΧΘΕΣ. ΤΟ ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΚΟΛ ΚΛΑΣΗΣ.
ΕΠΙΘΕΤΙΚΟΥ ΠΟΥ ΜΠΟΥΚΑΡΕΙ Κ ΛΕΕΙ ΣΤΑ ΑΝΤΙΠΑΛΑ ΣΤΟΠΕΡ, ΗΡΘΕ Η ΩΡΑ ΝΑ ΣΑΣ ΓΑΜΗΣΩ ΑΠΟΨΕ.
ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΓΚΟΛ ΕΠΙΘΕΤΙΚΟΥ ΚΛΑΣΗΣ, ΟΧΙ ΟΙ ΜΛΚΙΕΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΤΣΑΜΠΟΥΝΑΤΕ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ. ΑΛΚΑΖΑΡ Κ ΠΑΠΑΡΙΕΣ. ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΑ ΛΕΝΕ ΣΤΑ ΦΥΤΑ.

ΤΟ ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΒΟΥΤΣΙΝΙΤΣ ΣΑΦΩΣ Κ ΕΙΝΑΙ ΓΚΟΛ ΕΝΟΣ ΠΑΙΧΤΗ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΜΠΑΛΑ. ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ Κ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΚΑΚΗΣ ΑΜΥΝΤΙΚΗΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ. ΔΕ ΦΤΑΙΕΙ ΠΡΩΤΙΣΤΑ Ο ΒΙΝΤΡΑ, ΦΤΑΙΕΙ Ο ΣΤΟΠΕΡ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΑΛΥΠΤΕΙ ΣΩΣΤΑ, ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ Ο ΒΥΝΤΡΑ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΑΡΙΣΤΕΡΑ, ΝΑ ΒΡΙΣΚΕΙ ΤΟ ΧΩΡΟ Ο ΒΟΥΤΣΙΝΙΤΣ Κ ΝΑ ΖΥΓΙΖΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΗΣΥΧΙΑ ΤΗΝ ΜΠΑΛΑ Κ ΝΑ ΤΗ ΣΤΕΙΛΕΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΠΤ Ο ΤΖΟΡΒΑΣ.
ΜΕΓΑΛΟ ΓΚΟΛ ΣΙΓΟΥΡΑ, ΠΟΥ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΟΜΩΣ ΝΑ ΑΠΟΦΕΥΧΘΕΙ.
Κ ΦΥΣΙΚΑ ΤΟ ΠΕΝΑΛΤΙ, ΑΝ ΗΜΟΥΝ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΤΟΥ ΠΑΟ, ΘΑ ΜΠΑΙΝΑ ΜΕΣΑ Κ ΘΑ ΑΡΧΙΖΑ ΣΤΑ ΣΟΥΤΙΑ Κ ΤΟ ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟ Κ ΤΟΝ ΚΑΡΑΓΚΟΥΝΗ. ΕΙΝΑΙ ΠΟΤΕ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΑΝΟΙΓΟΥΝ ΟΙ ΜΛΚΕΣ Κ ΝΑ ΤΟΝ ΑΦΗΝΟΥΝ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΝΑΜΕΣΑ ΤΟΥΣ ?
ΜΟΛΙΣ ΕΚΑΝΑΝ ΤΗΝ ΚΙΝΗΣΗ Κ ΑΝΟΙΞΑΝ, ΗΤΑΝ ΤΟ ΠΛΕΟΝ ΑΝΑΜΕΝΟΜΕΝΟ ΟΤΙ ΘΑ ΠΑΕΙ ΑΝΑΜΕΣΑ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΤΟ ΠΕΝΑΛΤΙ.
ΜΑ ΤΟΣΟ ΜΛΚΕΣ Κ ΟΙ 2 ΤΟΥΣ ?

ΔΕΙΤΕ Κ ΠΟΣΟ ΗΛΙΘΙΟΙ ΕΙΝΑΙ ΜΕΡΙΚΟΙ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΙ.
ΘΑ ΠΕΡΑΣΩ ΤΗΝ ΚΡΙΤΙΚΗ ΓΙΑ ΤΖΟΡΒΑ Κ ΒΙΝΤΡΑ ΠΡΩΤΑ ΑΠΟ SPORT24 Κ ΜΕΤΑ ΑΠΟ CONTRA.

Τζόρβας: Δεν απειλήθηκε έντονα, αλλά φέρει ευθύνη στο γκολ του Βούτσινιτς κυρίως γιατί δεν είχε σωστή θέση. Όμως δεν μπορεί να παραβλέψει κανείς ότι το ψηλοκρεμαστό σουτ του Κροάτη ήταν ιδιαιτερα τεχνικό. Σαφώς και δεν μπορούσε να κάνει τίποτε στο πέναλτι.

Βύντρα: Αρκετά σταθερός, συνεργάστηκε πολύ καλά με τους συμπαίκτες του στην αμυντική γραμμή

K APO CONTRA
Αλέξης Τζόρβας
Δεν φέρει ευθύνη για κάποιο από τα γκολ που δέχθηκε, δεν έκανε κάποια σπουδαία απόκρουση. Ήταν σταθερός στις εξόδους και στις επεμβάσεις του.

Λουκάς Βύντρα
Είχε απέναντί του τον Μπαπτίστα και πήγε πολύ καλά στο μαρκάρισμά του, κρατώντας τη θέση του. Επιθετικά όμως δεν μπόρεσε να βοηθήσει, παρά τις προωθήσεις του. Άσχημες, χωρίς αποδέκτη, σέντρες, ακόμη και σε εύκολες μπαλιές είχε αρκετά λάθη.

TOY SPORT24 ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΑΓΝΟΙΑ ΑΠΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ. ΤΕΝΕΚΕΣ ΞΕΓΑΝΩΤΟΣ.
100% ΣΩΣΤΗ Η ΚΡΙΤΙΚΗ ΤΟΥ CONTRA.
ΤΗΝ ΜΠΑΛΑ ΔΕΝ ΤΗΝ ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΟΝΤΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ. ΤΗΝ ΜΠΑΛΑ ΕΙΤΕ ΤΗΝ ΚΑΤΕΧΕΙΣ, ΕΙΤΕ ΟΧΙ.

Υ.Γ. ΣΧΟΛΙΟ ΣΕ ΟΣΑ ΕΓΡΑΨΕ Ο ΓΙΑΝΝΗΣ.
ΓΙΑΝΝΗ ΧΑΛΑΡΩΣΕ ΛΙΓΟ ΜΕ ΤΟ ΝΙΟΠΛΙΑ. ΘΑ ΤΟΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΘΕΟ ΕΠΕΙΔΗ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕ ΜΕ ΤΟΝ ΑΥΤΟΝΟΗΤΟ ΤΡΟΠΟ ΤΗ ΡΟΜΑ ?
ΔΕ ΤΗ ΦΟΒΗΘΗΚΕ ΛΕΣ. ΔΗΛ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΤΗ ΦΟΒΗΘΗΚΕ Κ ΤΗΝ ΕΠΑΙΞΕ ΣΤΑ ΙΣΑ, ΕΙΝΑΙ ΘΕΟΣ ?
ΝΑ ΞΕΡΟΥΜΕ Κ ΤΙ ΛΕΜΕ.

2ο ΘΕΜΑ. ΛΕΣ ΕΒΑΛΕ ΤΟ ΣΑΛΠΙ. ΟΚ. ΠΑΩ ΠΑΣΟ. ΔΗΛ ΟΠΩΣ ΠΗΓΑΙΝΕ ΤΟ ΜΑΤΣ, ΠΟΙΟΝ ΘΑ ΕΒΑΖΕ ΑΚΟΜΑ Κ Ο ΤΕΝΕΚΕΣ ΞΕΓΑΝΩΤΟΣ ΝΑ ΗΤΑΝ ΣΤΟΝ ΠΑΓΚΟ ?
ΤΟ ΣΑΛΠΙ ΘΑ ΒΑΖΕ, ΔΕΝ ΑΝΑΚΑΛΥΨΕ ΤΗΝ ΑΜΕΡΙΚΗ ΜΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΑΛΛΑΓΗ.
Η ΜΑΓΚΙΑ ΤΟΥ ΦΙΛΕ ΓΙΑΝΝΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΒΑΖΕΙ ΤΟ ΣΑΛΠΙ. Η ΜΑΓΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΟΝ ΒΑΖΕΙ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΤΟΥ ΚΑΤΣΟΥΡΑΝΗ. ΠΗΡΕ ΡΙΣΚΟ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙ ΜΕ 1 ΜΟΝΟ ΑΜΥΝΤΙΚΟ ΧΑΦ, ΓΥΡΝΩΝΤΑΣ ΤΟ ΝΙΝΗ ΣΤΟΝ ΑΞΟΝΑ, ΗΤΑΝ Κ ΤΥΧΕΡΟΣ ΧΘΕΣ ΜΕ ΤΙΣ ΑΛΛΑΓΕΣ Κ ΓΚΟΛ, Κ ΤΟΥ ΒΓΗΚΕ ΤΟ ΜΑΤΣ.

Κ ΦΥΣΙΚΑ ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΟΝ ΤΖΙΜ. ΣΑΦΩΣ Κ ΗΤΑΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ Η ΡΟΜΑ ΣΤΟ 1ο. ΟΥΤΕ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ.
Κ ΛΕΣ ΟΤΙ ΗΣΟΥΝ ΑΤΥΧΟΣ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΣΟΥΤ ΤΟΥ ΚΑΤΣΟΥΡΑΝΗ ΣΤΟ 2 ΔΕΝ ΜΠΗΚΕ ΓΚΟΛ.
ΔΗΛ ΑΝ ΕΜΠΑΙΝΕ ΓΚΟΛ, ΠΟΥ ΑΛΛΟΥ ΤΟ ΣΤΕΙΛΕ, ΕΓΙΝΕ ΚΟΝΤΡΑ Κ ΤΟ ΒΓΑΛΕ Ο ΤΕΡΜΑΤΑΣ, ΔΕ ΘΑ ΗΣΟΥΝ ΤΥΧΕΡΟΣ ?
ΕΙΝΑΙ ΑΤΥΧΙΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΗΚΕ ΤΟ ΣΟΥΤ ΤΟΥ ΝΙΝΗ ? ΕΛΕΟΣ ΡΕ ΣΥ. ΜΕ ΤΟΝ ΝΤΟΝΙ ΙΣΩΣ Κ ΝΑ ΕΙΧΕ ΜΠΕΙ.
Μ ΑΡΕΣΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΑ ΡΕ ΦΙΛΕ.
ΜΙΛΑΣ ΓΙΑ ΑΤΥΧΙΕΣ, ΓΙΑ ΑΔΡΑΝΕΙΕΣ Κ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΕΓΩ ΤΙ.
ΜΗΠΩΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕ ΝΑ ΜΗΝ ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΤΟΥΝ Κ ΤΑ ΛΑΘΗ ΣΟΥ ΟΙ ΤΗΣ ΡΟΜΑ ?
ΕΓΡΑΨΑ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ. Η ΡΟΜΑ ΕΧΕΙ ΠΑΙΧΤΕΣ ΠΟΥ ΒΑΖΟΥΝ ΓΚΟΛ Κ ΜΕ 1 ΦΑΣΗ. ΔΕ ΘΕΛΟΥΝ 5 ΓΙΑ ΝΑ ΣΚΟΡΑΡΟΥΝ. ΚΑΠΟΙΟΙ ΜΑΛΙΣΤΑ (ΒΟΥΤΣΙΝΙΤΣ) ΤΑ ΒΑΖΟΥΝ Κ ΧΩΡΙΣ ΚΑΝ ΥΠΟΨΙΑ ΦΑΣΗΣ, ΓΙΑΤΙ ΕΧΟΥΝ ΚΛΑΣΗ.

ΕΙΠΑ, ΜΑΓΚΙΑ ΤΟΥ ΠΑΟ ΠΟΥ ΚΕΡΔΙΣΕ, ΕΝΩ ΕΜΕΙΝΕ ΠΙΣΩ ΣΤΟ ΣΚΟΡ ΣΤΟ 81. ΑΛΛΑ ΜΗΝ ΤΟ ΓΑΜΗΣΟΥΜΕ ΚΙΟΛΑΣ. ΝΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ Κ ΛΙΓΟ ΜΠΑΛΙΤΣΑ Κ ΧΩΡΙΣ ΟΠΑΔΙΚΑ ΓΥΑΛΙΑ.

Υ.Γ.1. ΚΟΡΥΦΑΙΟΣ ΤΟΥ ΠΑΟ ΜΑΚΡΑΝ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΧΘΕΣ, Ο ΣΙΜΑΟ.
Back to top Go down
View user profile
Hammer

PostSubject: Re: ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΣΤΑΣ ΕΥΡΩΠΑΣ...   Fri Feb 19, 2010 9:18 am

ΓΙΑ ΚΑΤΣΕ ΛΙΓΟ ΡΕ ΓΙΑΝΝΑΚΗ...
ΔΕ ΜΑΣ ΤΑ ΛΕΣ ΚΑΛΑ...
ΧΑΝΕΙΣ ΜΕ 1-2 ΣΤΟ 81' ΚΑΙ ΤΟ ΓΥΡΝΑΣ ΣΕ 3-2 ΣΤΟ 89'.
ΟΙ ΠΑΙΚΤΕΣ ΓΙΝΑΝΕ ΞΑΝΑ ΠΑΙΚΤΑΡΑΔΕΣ?
ΟΙ ΚΟΝΤΡΕΣ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΙΑ?
Ο ΝΙΟΠΛΙΑΣ ΕΓΙΝΕ ΜΟΥΡΙΝΙΟ?
ΘΑ ΜΑΣ ΤΡΕΛΑΝΕΤΕ?
ΑΛΛΟ ΜΑΤΣ ΕΒΛΕΠΑ ΕΓΩ ΔΗΛΑΔΗ?
ΑΝ ΕΙΧΕ ΜΕΙΝΕΙ ΤΟ 1-2, ΠΕΣ ΟΤΙ ΕΙΧΕ ΜΕΙΝΕΙ, ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΘΑ ΤΑ ΒΛΕΠΑΤΕ?
ΠΩΣ ΤΟ ΓΥΡΙΣΑΤΕ ΕΤΣΙ ΤΟ ΠΑΡΑΜΥΘΙ ΣΤΟ 10ΛΕΠΤΟ ΜΕΣΑ?
ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΛΑ ΔΗΛΑΔΗ?
ΔΕΝ ΜΕΙΩΝΩ ΤΗ ΝΙΚΗ ΤΟΥ ΒΑΖΕΛΟΥ ΦΥΣΙΚΑ, ΜΑΓΚΙΑ ΤΟΥ.
ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΝΙΚΗ ΟΥΤΕ ΟΜΑΔΑΡΑΣ, ΟΥΤΕ ΚΑΝΕΝΟΣ ΝΙΟΠΛΙΑ.
ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΝΙΚΗ ΠΙΣΤΗΣ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΕ ΠΑΡΑΠΕΡΑ. ΟΥΤΕ ΤΥΧΗΣ ΠΟΥ ΛΕΕΙ Ο ΚΑΙΣΑΡΑΣ, ΔΕ ΣΥΜΦΩΝΩ. ΠΙΣΤΗ ΕΙΧΑΝΕ ΟΙ ΜΑΓΚΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΓΥΡΙΣΑΝΕ.
ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΕΝΑΝ ΡΑΝΙΕΡΙ ΠΟΥ ΔΗΛΩΝΕΙ ΟΤΙ ΣΤΟ 1-2 ΤΕΛΕΙΩΣΕ ΤΟ ΜΑΤΣ ΓΙΑ ΡΟΜΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΕ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ Ο ΠΑΟ ΝΑ ΤΟ ΓΥΡΙΣΕΙ.
ΑΛΛΑ ΜΗ ΜΑΣ ΤΡΕΛΑΙΝΕΤΕ ΜΕ ΑΛΛΑΓΕΣ ΤΟΥ ΝΙΟΠΛΙΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ.
ΤΟ ΜΑΤΣ ΗΤΑΝ ΕΝΑ ΤΥΠΙΚΟ ΜΑΤΣ ΣΟΥΠΑ ΠΟΥ ΤΑ 5 ΓΚΟΛ ΔΕΝ ΜΠΑΙΝΟΥΝΕ ΓΙΑΤΙ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΚΑΛΗ ΜΠΑΛΑ ΚΑΙ ΧΑΖΕΥΟΥΜΕ ΑΛΛΑ ΛΟΓΩ ΛΑΘΩΝ ΚΑΙ ΑΜΥΝΩΝ ΓΙΑ ΓΕΛΙΑ.
ΕΤΣΙ ΛΕΩ ΕΓΩ.
ΕΣΥ ΒΓΕΣ ΚΑΙ ΠΕΣ ΟΤΙ ΞΥΠΝΗΣΑΝ ΤΑ ΘΗΡΙΑ ΚΑΙ ΟΤΙ Ο ΝΙΚΟΛΑΚΗΣ Ο ΝΙΟΠΛΙΑΣ ΕΚΑΝΕ ΘΑΥΜΑΤΑ...
ΕΛΕΟΣ ΔΗΛΑΔΗ.
ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΑΝ ΘΕΣ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΡΩΜΗ ΕΧΕΙΣ ΠΟΛΛΕΣ ΕΛΠΙΔΕΣ ΓΙΑ ΠΡΟΚΡΙΣΗ. Η ΡΟΜΑ ΟΤΑΝ ΔΕΧΕΤΑΙ ΑΝΤΕΠΙΘΕΣΕΙΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗ, ΟΠΟΤΕ ΕΥΝΟΕΙΣΑΙ ΜΕ ΕΝΑ ΕΞΥΠΝΟ ΜΑΤΣ.
ΚΑΙ ΑΝ ΘΕΣ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΠΑΛΙ ΓΙΑΤΙ ΚΑΤΙ ΕΙΠΕΣ ΠΕΡΙ ΤΟΥ ΟΤΙ ΗΣΟΥΝ ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ... Η ΡΟΜΑ ΓΙΑ ΠΛΑΚΑ ΕΠΑΙΞΕ ΧΤΕΣ-ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΤΗΝ ΕΧΕΙΣ ΔΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΓΕΝΙΚΑ, ΜΑΛΛΟΝ ΝΑΙ- ΑΝ ΗΤΑΝ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΣΟΒΑΡΗ ΗΣΟΥΝ ΟΝΤΩΣ ΓΙΑ 3ΜΠΑΛΟ..ΑΛΛΑ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΙΚΑΣΙΕΣ...ΜΠΡΑΒΟ ΜΑΓΚΙΑ ΣΟΥ, ΑΛΛΑ ΜΗ ΜΑΣ ΠΑΛΑΒΩΝΕΤΕ ΚΙΟΛΑΣ...
ΤΙ ΔΙΑΟΛΟ ΜΕ ΕΝΑ ΜΑΓΙΚΟ ΡΑΒΔΑΚΙ ΓΙΝΑΝΕ ΤΑ ΚΟΚΚΑΛΑ ΜΠΡΙΖΟΛΕΣ ΝΑ ΠΟΥΜΕ?
ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΜΑΖΕΨΤΕ ΛΙΓΟ ΤΟΥΣ ΠΟΛΥΜΕΤΟΧΙΚΟΥΣ ΜΑΛΑΚΕΣ..ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΝΙΚΗ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ ΤΑ ΚΑΝΑΝΕ ΜΕ ΤΙΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ...ΤΟΟΟΟΣΣΟΟΟ ΚΑΛΑ...ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΚΕΡΔΙΖΑΤΕ... Wink
ΤΙ ΛΕΤΕ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ Wink
ΑΡΕ ΜΑΛΑΚΑ ΚΟΚΚΑΛΗ, ΜΙΑ ΧΑΨΙΑ ΤΟΥΣ ΕΧΕΙΣ ΡΕ ΠΑΝΙΒΛΑΚΑ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΧΑΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΑ ΓΑΤΙΑ ΛΟΓΩ ΒΛΑΚΕΙΑΣ ΜΑΛΑΚΑ, Ε ΜΑΛΑΚΑ Wink
Back to top Go down
View user profile
filologos
Admin

PostSubject: Re: ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΣΤΑΣ ΕΥΡΩΠΑΣ...   Fri Feb 19, 2010 10:25 am

Ετσι απλα ΜΠΡΑΒΟ στον ΠΑΟ. Όταν στο 80 μένεις πίσω στο σκορ με 1-2 είναι αρκετά δύσκολο να γυρίσεις ματς. Πόσο μάλλον όταν απεναντί σου έχεις μια ιταλική ομάδα που είναι μανούλες στο να κρατάνε αποτελεσματα. Μεγάλη μαγκιά του ΠΑΟ. Εκανε αυτο που έλεγα πριν το ματς. Μπηκε μεσα να το χτυπησει και το πηρε. Ουτε ματς διαλεξε ουτε τιποτα. Μεγάλη νικη.
Back to top Go down
Ernesto

PostSubject: Re: ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΣΤΑΣ ΕΥΡΩΠΑΣ...   Fri Feb 19, 2010 11:08 am

Ernesto wrote:

Πρώτον για όσα έλεγα για τον Νιόπλια... Μου άρεσε από την πρώτη στιγμή η προσέγγιση του... Το είπα πολλές φορές... Δεν ξέρω αν είναι καλός προπονητής, δεν ξέρω αν είχε άστρο όπως ήδη λένε με τις αλλαγές του, δεν ξέρω καν τι θα γίνει στο μέλλον... Αυτό που ξέρω είναι οτι αυτά που έλεγε μου τα έδειξε στο γήπεδο... Ποια? Το οτι σεβόταν αλλά δεν φοβόταν την Ρόμα... Όλες οι αλλαγές του είναι καλές όχι επειδή σκοράρανε, θα μπορούσαν να μην έχουν πιάσει όπως και με την Καβάλα, αλλά γιατί ήταν αυτό που χρειαζόταν... Έχανε? Μέσα ο Σάλπι... Ξαναέχανε? Μέσα και ο Χριστοδουλόπουλος... Δεν αντιμετώπισε σε καμία στιγμή το παιχνίδι σαν δευτερεύων, πίσω από το ματς με τον ΠΑΟΚ...

Καλημέρα...

Και ώπα ρε μαλάκες... Πραγματικά πλείνατε την μούρη σας όταν ξυπνησατε? Γιατί μάλλον τα ματάκια έχουν ακόμα τσίμπλα και δεν βλέπετε καλά... Εσύ Άλεξ τον Μάριο κράζεις ρε φίλε οτι δεν βλέπει τι γράφει ο αλλος αλλά ώρες ώρες είσαι και εσύ...
Σε αυτό που έχω γράψει που φαίνεται να λέω οτι ο Νιόπλιας είναι θεός?Λέω απλά αυτό που μου άρεσε από τότε που έγινε η κλήρωση... Είχα Τεν Κάτε που άρχιζε τις δηλώσεις του τύπου, αν αποκλειστώ δεν φταίω γιατί έπαιζα με θηρία... Και έρχεται ο Νιόπλιας και λέει ναι ρε μάγκες το αυτονόητο, αλλά που δεν το ακούς από κανέναν χεσμένο προπονητή που προσπαθεί να είναι πάντα καβατζωμένος... Οτι πολύ καλή η Ρόμα, αλλά και εμείς είμαστε ΠΑΟ... Δεν θα κλάψουμε κιόλας επειδή κληρωθήκαμε με την Ρόμα... Ξέρει το μέγεθος της ομάδας που βρίσκεται... Και ξέρει τι έχει πετύχει στο παρελθόν κλπ κλπ...
Εννοείται και το ΞΑΝΑΛΕΩ οτι δεν έγινε μάγκας ο Νιόπλιας χτες... Βέβαια τέτοια ματσάκια είναι που σε αναδυκνείουν... Και ματσάκια σαν της Καβάλας σε διδάσκουν... Είπα όμως απλά, οτι τελικά ούτε Τούμπα σκεφτόντουσαν, ούτε σε καμία στιγμή έδειξαν να συμβιβάζονται... Για πείτε μου εσείς δηλαδή... Πόσες φορές έχετε δει ανατροπή από ελληνική ομάδα από το 80 και μετά, την ώρα που στο 80 γίνεται το 1-2, όχι με ομάδα επιπέδουν Ρόμα... Ακόμα και με ομάδες της πλάκας... Αυτό είπα λοιπόν και εγώ... Οτι είχε πείσμα, ο Νιόπλιας απλά το προσπάθησε από τον πάγκο σε αυτή την κατεύθυνση και το απρόβλεπτο... Εκεί που δεν έδειχνε και πολύ η τύχη να τον θέλει, όλα γυρίσανε...

Για την απώλεια του τέρματα συμφωνώ... Δεν τον ξέρω ούτε εγώ, αλλά στο σουτ του Κατσουράνη, το οποίο εντωμεταξύ ήταν κάκιστο, βγάζει την μπάλα με την φτέρνα... Εκεί φαίνεται ο κώλος του... Στο σουτ του Νίνη φαίνεται οτι τις έχει και τις εκτινάξεις... Τα ρεφλέξ του λειτουργούν κλπ κλπ...
Τέλος γιατί δεν έχω χρόνο τώρα αλλά θα συνεχίσω αργότερα, αράχτε ρε σεις... Χτες ο ΠΑΟ πήρε μια μεγάλη νίκη... Και αν γράψαμε δηλαδή και με λίγο μεγαλύτερο ενθουσιασμό τι έγινε? Που δεν είπα και τπτ παράλογο... Όταν θα φτάσουν οι ομάδες σας να το κάνουν θα δείτε πως είναι...

Back to top Go down
View user profile
KAISARAS

PostSubject: Re: ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΣΤΑΣ ΕΥΡΩΠΑΣ...   Fri Feb 19, 2010 1:55 pm

Ernesto wrote:

Εσύ Άλεξ τον Μάριο κράζεις ρε φίλε οτι δεν βλέπει τι γράφει ο αλλος αλλά ώρες ώρες είσαι και εσύ...
Σε αυτό που έχω γράψει που φαίνεται να λέω οτι ο Νιόπλιας είναι θεός?Λέω απλά αυτό που μου άρεσε από τότε που έγινε η κλήρωση... Είχα Τεν Κάτε που άρχιζε τις δηλώσεις του τύπου, αν αποκλειστώ δεν φταίω γιατί έπαιζα με θηρία... Και έρχεται ο Νιόπλιας και λέει ναι ρε μάγκες το αυτονόητο, αλλά που δεν το ακούς από κανέναν χεσμένο προπονητή που προσπαθεί να είναι πάντα καβατζωμένος... Οτι πολύ καλή η Ρόμα, αλλά και εμείς είμαστε ΠΑΟ... Δεν θα κλάψουμε κιόλας επειδή κληρωθήκαμε με την Ρόμα...
Πόσες φορές έχετε δει ανατροπή από ελληνική ομάδα από το 80 και μετά, την ώρα που στο 80 γίνεται το 1-2, όχι με ομάδα επιπέδουν Ρόμα... Ακόμα και με ομάδες της πλάκας...
Και αν γράψαμε δηλαδή και με λίγο μεγαλύτερο ενθουσιασμό τι έγινε? Που δεν είπα και τπτ παράλογο... Όταν θα φτάσουν οι ομάδες σας να το κάνουν θα δείτε πως είναι...

ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΑΠΕΥΘΥΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΕΛΩΣ ΜΑ ΠΑΝΤΕΛΩΣ ΑΣΤΟΧΟ.
ΣΧΟΛΙΑΣΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΕΣ, ΟΧΙ ΑΡΤΣΙΜΠΟΥΡΤΣΙ.
ΔΗΛ ΕΙΠΕ Ο ΝΙΟΠΛΙΑΣ ΤΟ ΑΥΤΟΝΟΗΤΟ. ΣΕΒΟΜΑΙ ΤΟΝ ΑΝΤΙΠΑΛΟ, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΦΟΒΑΜΑΙ.
ΟΚ, Κ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ ΕΓΩ ?
ΕΙΠΕ ΚΑΤΙ ΣΠΟΥΔΑΙΟ ?
ΑΠΛΑ ΤΟ ΑΥΤΟΝΟΗΤΟ ΕΙΠΕ.
ΑΣΕ ΠΟΥ, ΟΤΑΝ ΗΤΑΝ Ο ΤΕΝ ΚΑΤΕ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΣΟΥ Κ ΑΥΤΟΣ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΗ ΔΙΟΙΚΗΣΗ Κ ΤΙΣ ΦΥΛΛΑΔΕΣ ΣΟΥ ΕΛΕΓΑΝ ΟΤΙ Η ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΒΟΥΝΟ, ΔΕ ΣΕ ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΟΤΕ ΝΑ ΒΓΕΙΣ Κ ΝΑ ΠΕΙΣ ΤΙ ΜΛΚΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΤΣΑΜΠΟΥΝΑΤΕ ?
ΜΟΝΟΣ ΤΑ ΛΕΓΑ ΕΔΩ ΜΕΣΑ Κ ΟΛΟΙ ΠΕΤΟΥΣΑΤΕ ΧΑΡΤΑΕΤΟ.
Κ ΕΡΧΕΣΑΙ ΤΩΡΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΡΙΤΙΚΗ ΣΤΟΝ ΤΕΝ ΚΑΤΕ ΓΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ? ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΡΩΗΝ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΣΟΥ ?
ΕΛΑ Κ ΚΡΑΞΤΟΝ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΣΟΥ Κ ΤΑ ΛΕΕΙ. ΕΚΕΙ ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΜΑΓΚΑΣ, ΟΧΙ ΤΩΡΑ.

ΤΩΡΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΣ ΟΤΙ Κ ΚΑΛΑ ΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΟΙ ΔΙΚΕΣ ΜΑΣ ΟΜΑΔΕΣ ΑΝΑΤΡΟΠΗ ΚΤΛ, ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΓΕΛΙΑ.
ΝΑ ΣΟΥ ΘΥΜΙΣΩ ΜΟΝΟ ΜΑΤΣ ΡΕΑΛ - ΑΕΚ ΣΤΟ ΜΠΕΡΝΑΜΠΕΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΣΕΝΤΟΝΙ, ΟΧΙ ΣΕ ΑΔΙΑΦΟΡΟ ΜΑΤΣ ΓΙΑ ΤΗ ΡΕΑΛ, 2-0 ΗΜΙΧΡΟΝΟ Κ ΕΛΗΞΕ 2-2.
Κ ΜΕ ΡΕΑΛ ΝΑ ΕΧΕΙ ΣΤΟ ΡΟΣΤΕΡ ΤΗΣ ΖΙΝΤΑΝ, ΦΙΓΚΟ, ΡΟΝΑΛΝΤΟ, ΡΟΜΠΕΡΤΟ ΚΑΡΛΟΣ, ΚΑΣΙΓΙΑΣ Κ ΑΛΛΟΥΣ ΠΟΛΛΟΥΣ.
ΟΠΟΤΕ ΑΣΕ ΤΟΝ ΠΡΟΛΟΓΟ. ΕΚΤΟΣ Κ ΑΝ ΑΠΕΥΘΥΝΟΣΟΥΝ ΣΤΟ ΜΑΡΙΟ, ΤΟ ΒΑΣΙΛΙΑ ΤΗΣ ΚΑΡΠΑΖΙΑΣ, ΟΠΟΤΕ ΠΑΩ ΠΑΣΟ Laughing

ΑΛΛΑ ΟΚ, ΠΑΡΑΔΕΧΕΣΑΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΟΤΙ ΕΓΡΑΨΕΣ ΜΕ ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΜΟ, ΟΠΟΤΕ ΣΥΓΧΩΡΕΙΣΑΙ.
ΑΛΛΑ Κ ΝΑ ΜΗ ΤΟ ΠΑΡΑΔΕΧΟΣΟΥΝ, ΕΚΑΝΕ ΜΠΑΜ ΑΠΟ ΤΟ ΚΕΙΜΕΝΟ ΣΟΥ ΟΤΙ ΕΙΧΕΣ ΒΑΛΕΙ ΑΡΚΕΤΗ ΣΑΛΤΣΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΚΑΒΛΑΣ ΤΗΣ ΝΙΚΗΣ.

ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΝΑ ΣΕ ΔΩ ΑΝ ΘΑ ΚΕΛΑΗΔΑΣ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ.
Back to top Go down
View user profile
KAISARAS

PostSubject: Re: ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΣΤΑΣ ΕΥΡΩΠΑΣ...   Fri Feb 19, 2010 2:03 pm

Hammer wrote:

ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΝΙΚΗ ΠΙΣΤΗΣ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΕ ΠΑΡΑΠΕΡΑ. ΟΥΤΕ ΤΥΧΗΣ ΠΟΥ ΛΕΕΙ Ο ΚΑΙΣΑΡΑΣ, ΔΕ ΣΥΜΦΩΝΩ. ΠΙΣΤΗ ΕΙΧΑΝΕ ΟΙ ΜΑΓΚΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΓΥΡΙΣΑΝΕ.

ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΟΤΙ Ο παο ΚΕΡΔΙΣΕ ΑΠΟ ΤΥΧΗ Κ ΜΟΝΟ.
ΕΙΠΑ 10 ΚΟΥΒΕΝΤΕΣ, ΕΣΥ ΚΡΑΤΗΣΕΣ ΟΠΩΣ ΠΑΝΤΑ ΤΗ ΜΙΣΗ.

ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΞΕΡΑ ΠΑΝΤΩΣ ΚΥΡΙΕ ΚΩΛΟΤΟΥΜΠΑ, ΑΝ Η ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΟΜΑΔΑ ΓΥΡΝΟΥΣΕ ΤΟ ΧΘΕΣΙΝΟ ΜΑΤΣ, ΘΑ ΛΕΓΕΣ ΤΑ ΙΔΙΑ ?
ΘΑ ΗΣΟΥΝ ΤΟΣΟ COOL Η΄ ΘΑ ΜΑΣ ΖΑΛΙΖΕΣ ΤΑ ΑΡΧΙΔΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΤΗΣ ΕΡΥΘΡΟΛΕΥΚΗΣ ΨΥΧΗΣ, ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΩΘΗΣΗ ΠΟΥ ΕΔΩΣΕ Ο ΚΟΚΚΙΝΟΣ ΛΑΟΣ Κ ΤΙΣ ΛΟΙΠΕΣ ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΣΕ ΑΝΑΛΟΓΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ?
Α ΡΕ ΣΑΧΛΑΜΑΡΑ ΞΥΛΟ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙΣ παρτα
Back to top Go down
View user profile
Hammer

PostSubject: Re: ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΣΤΑΣ ΕΥΡΩΠΑΣ...   Fri Feb 19, 2010 2:50 pm

ΜΑΛΟΝ ΕΧΟΥΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΔΥΟ, ΔΕΝ ΕΞΗΓΕΙΤΑΙ ΑΛΛΙΩΣ ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ ΣΟΥ ΛΑΚΑΜΑ.
ΑΥΤΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΛΕΩ ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΤΡΕΛΑ ΣΟΥ, ΤΕΤΟΙΑ ΝΙΚΗ ΗΤΑΝ.
ΟΧΙ ΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑΡΑΣ ΚΑΙ ΠΡΟΠΟΝΗΤΑΡΑ.
ΑΙ ΣΤΟ ΔΙΑΟΛΟ ΜΟΥ ΕΧΕΙΣ ΦΑΕΙ ΤΗ ΖΩΗ ΜΑΛΑΚΑ παρτα Laughing
Back to top Go down
View user profile
suspect

Number of posts : 3497
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 2009-03-20

PostSubject: Re: ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΣΤΑΣ ΕΥΡΩΠΑΣ...   Fri Feb 19, 2010 3:38 pm

Αυτό δε θέλει και πολλές αναλύσεις. Όπως και νά'γινε είναι νίκη - καύλα. Όταν γυρνάει το 1-2 του 81 σε Ιταλούς, φορμαρισμένους, αήττητους, τρένα και ότι άλλο ήταν, δεν είναι απλώς ο ΠΑΟ που γουστάραμε ανέκαθεν, είναι ακόμα πιο ωραίος. Σαφώς ήταν νίκη ψυχής, αλλά για να γίνει πρέπει και να την πιστέψεις, και να την προσπαθήσεις, και κυρίως να μπορείς να την κάνεις!
Κι όταν την κάνει αυτός που ήταν σε πανικό, στα πρόθυρα της καταστροφής, σε νευρική κρίση, σε τσακωμούς σημαίνει ότι κάποιοι έλεγαν μαλακίες... Δουλειά τους κάνουν βέβαια, και φέτος άλλωστε ο ΠΑΟ είναι το πιασάρικο θέμα...

Τώρα κάτι "η Ρόμα δεν έπαιξε" τα ακούω με τα αυτιά του κάτω κεφαλιού. Αν δεν έπαιξε, ας έπαιζε, αλλά δεν έπαιζε και μόνη της, ε; Το να σέβεται το Παλέρμο και να σκίζεται, και να υποτιμάει τον Παναθηναϊκό δε μου κάθεται γιατί τις κηδείες σε άλλους Ιταλούς τις έχει δει, και την τελευταία μάλιστα την είδε πέρσι και στην Ιταλία κι ενδεχομένως να τη χάρηκε κιόλας...

Χαίρομαι που δεν άφησε το ματς ο ΠΑΟ, όπως ήταν το μόνο που έλεγα κι από χτες άλλωστε, γιατί πιστεύω ότι αυτή η νίκη (και ακόμα περισσότερο όπως τελικά ήρθε), είναι ντόπα για τη συνέχεια και όχι κούραση. Ακόμα κι αν χάσει στην Τούμπα έχει δέκα λόγους παραπάνω από πριν να εμπιστεύεται τη δύναμή του.
Και τελικά, ακόμα κι αν χάσει μεθαύριο θα μπορεί κανείς να επικαλεστεί σοβαρά ότι φταίει η προσπάθεια με τη Ρόμα, ενώ αν το παράταγε, θα κέρδιζε;
Back to top Go down
View user profile
Ernesto

PostSubject: Re: ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΣΤΑΣ ΕΥΡΩΠΑΣ...   Fri Feb 19, 2010 6:19 pm

Τα πράγματα μάγκες είναι απλά... Αν δεν κάνω λάθος η Ρόμα είχε να χάσει από το ματς με το Λιβόρνο... Ε, είχε να χάσει από μια ομάδα μου, έχασε χτες και από την βασική μου ομάδα... Απλά πράγματα λέμε... Οι ομάδες μου την πάνε γαμιώντας... χαχαχαχαχαχα
Back to top Go down
View user profile
Hammer

PostSubject: Re: ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΣΤΑΣ ΕΥΡΩΠΑΣ...   Fri Feb 19, 2010 8:30 pm

ΚΑΙ ΟΙ ΟΜΑΔΕΣ ΜΟΥ ΠΑΝΕ ΕΣΕΝΑ, ΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ παρτα
lol!
Back to top Go down
View user profile
Ernesto

PostSubject: Re: ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΣΤΑΣ ΕΥΡΩΠΑΣ...   Mon Feb 22, 2010 4:40 pm

Μάλλον απορημένος από τις συνεχείς αλλαγές στην τεχνική ηγεσία του
Ολυμπιακού εμφανίστηκε ο Έντσο Μαρέσκα μιλώντας στη «L’Equipe» εν όψει
των αναμετρήσεων με την Μπορντό για τους «16» του Champions League.

«Έχουμε τρίτο προπονητή τη φετινή σεζόν. Δηλαδή τι θα γινόταν αν
δεν ήμασταν δεύτεροι στο πρωτάθλημα και στους 16 του Champions
League;», αναρωτήθηκε ο Ιταλός μέσος, που πάντως είναι απόλυτα
ικανοποιημένος από τις συνθήκες εργασίας στον Ολυμπιακό. «Εδώ μας
παρέχεται ένα πολυτελές προπονητικό κέντρο, το στάδιο μας είναι πολύ
μοντέρνο, με 35.000 θέσεις, και το περιβάλλον είναι ιδιαίτερα θερμό.
Όμως η Μπορντό δεν έχει κάτι να φοβηθεί».

Τάδε έφη μίστερ Μαρέσκα... Μήπως κάποιος ετοιμάζει βαλίτσες για άλλες πολιτείες?
Back to top Go down
View user profile
Ernesto

PostSubject: Re: ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΣΤΑΣ ΕΥΡΩΠΑΣ...   Tue Feb 23, 2010 12:17 pm

Διαβάζω σήμερα για το ματσάκι του ΠΑΟ στη Ρώμη... Ο ΠΑΟ λέει θα κατέβει μάλλον με 3-4 αλλαγές στην σύνθεση του... Αυτοί θα είναι μάλλον οι Χριστοδουλόπουλος, Νίνης, Μπιέρσμιρ και Μαρίνος... Και αυτό εννοείτε για να δώσει ανάσες σε κάποιους παίχτες...
Αν και ο Χριστοδουλόπουλος και ο Νίνης οκ δεν είναι κακές επιλογές, ενώ και είναι μέσα στις βασικές επιλογές του Νιόπλια, λέω εγώ... Αν πχ βγει ο Λέτο, χρειάζεται ξεκούραση? Στα μισά ματς γίνεται αλλαγή... Ο Σάλπιγγίδης επίσης την προηγούμενη εβδομάδα έπαιξε μόλις 30 λεπτά... Αν λοιπόν βγάλει αυτούς τους δύο είναι το μέγιστο λάθος... Με την λογική που θα γίνει εννοώ... Αν τώρα πχ μπει ο Χριστοδουλόπουλος και δεν παίξει πχ ο Καραγκούνης, άντε πες να το καταλάβω... Η ο Κατσουράνης... Αλλά και πάλι μπαίνει το βασικό ερώτημα...
Το αφήνουμε στην τύχη του το ματς? Ο ΠΑΟ έχει κερδίσει με 3-2... Σκορ που του δίνει προβάδισμα και το πλεονέκτημα της ισοπαλίας... Αλλά ακόμα καλύτερα του δίνει την τύχη να μπορεί να περιμένει την Ρόμα, να οργανώσει καλύτερα την άμυνα του και να μπορεί να χτυπήσει στην κόντρα με τους γρήγορους επιθετικούς του... Με δεδομένη λοιπόν και την απουσία από την βασική 11αδα του Ζιλμπέρτο, νομίζω πως η μοναδική αλλαγή που θα μπορούσε να κάνει ο Νιόπλιας είναι ο Νίνης αλλά στην θέση του Κατσουράνη... Και αυτό μετά από αρκετή σκέψη... Και αυτό μόνο και μόνο για να μπορέσει να χτυπήσει την Ρόμα στην κόντρα με τις καλές πάσες του μικρού... Με Σισέ και Σάλπι μπροστά έχεις δύο πολύ καλούς και γρήγορους επιθετικούς ώστε να κάνεις ένα γκολ... Κια η αλήθεια είναι οτι όσο και να οργανωθείς στην άμυνα δεν μπορείς να πας με την λογική να λήξει το ματς 0-0... Πρέπει να δεις πως θα καταφέρεις να βάλεις ένα ώστε να έχεις τα περιθώρια του λάθους, αλλά και να μεγιστοποιήσεις τις πιθανότητες πρόκρισης... Μια πρόκριση που μετά φέρνει αντίπαλο στους 16 του europa τον ΠΑΟ είτε με την Σταντάρ, είτε με την Σάλτσμπουργκ... Ομάδες δηλαδή που σου δίνουν το δικαίωμα να πιστεύεις οτι μπορείς να πας στους 8 της διοργάνωσης... Και μετά όλα ανοιχτά... Συν βέβαια και τα έσοδα από αυτούς τους αγώνες... Το να παρατήσουν την προσπάθεια πρόκρισης θα είναι απλά τραγικό...
Back to top Go down
View user profile
KAISARAS

PostSubject: Re: ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΣΤΑΣ ΕΥΡΩΠΑΣ...   Tue Feb 23, 2010 5:55 pm

ΑΝ ΚΑΤΕΒΕΙΣ ΜΕΘΑΥΡΙΟ ΣΤΗ ΡΩΜΗ, ΕΧΟΝΤΑΣ ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΑΜΥΝΤΙΚΟ ΧΑΦ ΤΟ ΣΙΜΑΟ, ΕΤΟΙΜΑΣΟΥ ΝΑ ΜΑΖΕΨΕΙΣ ΜΠΟΛΙΚΑ.
ΑΥΤΟ ΕΠΕΙΔΗ ΛΕΣ ΟΤΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΥ ΣΚΕΨΗ, ΙΣΩΣ ΝΑ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΕΠΙΛΟΓΗ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΙΞΕΙ Ο ΚΑΤΣΟΥ Κ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΤΟΥ ΝΑ ΜΠΕΙ Ο ΝΙΝΗΣ.
ΑΥΤΑ ΔΕ ΓΙΝΟΝΤΑΙ, ΟΥΤΕ Ο ΤΕΝ ΚΑΤΕ ΔΕ ΘΑ ΣΚΕΦΤΟΤΑΝ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ.
Back to top Go down
View user profile
lipton

Number of posts : 917
Registration date : 2008-11-10

PostSubject: Re: ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΣΤΑΣ ΕΥΡΩΠΑΣ...   Wed Feb 24, 2010 10:16 am

Α ξέχασα,στοχος του Ολυμπιακου ειναι το πρωτάθλημα. Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

Καμμένη ομάδα ειναι ο Ολυμπιακος,σε ευρωπη και ελλάδα τα ιδια σκατά παιζει.

Δεν με λέτε ρε σιχάματα γάυροι,γιατι δεν περνετε στην Γαλλιά αυτον τον οργανωτή κερκιδας με τον τηλεβοά,ποτε δεν ξερεις.Μπορει να μαγέψετε τα πληθη και να ρθειτε στην Ελλαδα με ενα μεγαλοπρεπέστατο διπλό,σιχάματα.

Ντροπή της Ελλάδας.Καρναβάλια της Ευρώπης.Απόγνοι του Στολου.

Καλύτερα το 0-1 ,απο το 0-2.Διοτι ετσι εχουν ελπιδες προκρισης.Πριν πανε στην Γαλλια θα λενε,εχουμε ελπιδες και θα παλέψουμε.Θα έχουν πιστη ...και θα έρθει κανα παστέλι στο τέλος και πάρτον κατω τον μπουκωμένο τον γαύρο.

Αυτος με τον τηλεβόα φωναζε και εχθες το ''ουυυυυυυυυυυυυυυουυυυ''?

Μεγαλύτερη ξεφτίλα από υποβολέα, με ντουντούκα, κερκίδας δεν υπάρχει!

Παρτε και ενα ωραιο τραγουδάκι σιχάματα

Back to top Go down
View user profile
Hammer

PostSubject: Re: ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΣΤΑΣ ΕΥΡΩΠΑΣ...   Wed Feb 24, 2010 10:54 am

ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΔΕΙ ΤΟ ΜΑΤΣ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΙΛΗΣΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ.
ΑΝ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΑΠΛΕΣ ΓΕΛΟΙΕΣ ΓΕΝΙΚΟΤΗΤΕΣ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙΣ ΜΙΑ ΖΩΗ.
ΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ?
ΑΣΕ ΤΟ ΒΡΗΚΑ...
παρτα παρτα παρτα
Back to top Go down
View user profile
KAISARAS

PostSubject: Re: ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΣΤΑΣ ΕΥΡΩΠΑΣ...   Wed Feb 24, 2010 11:15 am

ΟΤΙ Η ΠΑΡΑΓΚΑ, ΜΕΤΑ ΤΟ ΧΘΕΣΙΝΟ 0-1, ΕΧΕΙ ΕΛΠΙΔΕΣ ΠΡΟΚΡΙΣΗΣ, ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ ΑΝΕΚΔΟΤΟ.
ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΛΛΑ ΜΟΝΑΧΑ ΩΣ ΑΝΕΚΔΟΤΟ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΩ.
Κ ΣΤΑ ΑΝΕΚΔΟΤΑ ΓΕΛΑΝΕ.
ΟΠΟΤΕ Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Back to top Go down
View user profile
lipton

Number of posts : 917
Registration date : 2008-11-10

PostSubject: Re: ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΣΤΑΣ ΕΥΡΩΠΑΣ...   Wed Feb 24, 2010 12:06 pm

Hammer wrote:
ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΔΕΙ ΤΟ ΜΑΤΣ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΙΛΗΣΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ.
ΑΝ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΑΠΛΕΣ ΓΕΛΟΙΕΣ ΓΕΝΙΚΟΤΗΤΕΣ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙΣ ΜΙΑ ΖΩΗ.
ΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ?
ΑΣΕ ΤΟ ΒΡΗΚΑ...
παρτα παρτα παρτα

AΦΟΥ ΡΕ ΚΟΥΝΑΒΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΔΑ ΤΟ ΜΑΤΣ...ΨΕΜΜΑΤΑ ΝΑ ΣΕ ΠΩ.
ΣΙΓΑ ΜΗΝ ΚΑΤΣΩ ΝΑ ΔΩ ΤΗΝ ΛΑΠΟΥΤΑΝΑ ΝΑ ΑΝΟΙΓΕΙ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΤΗΣ.

ΚΑΤΣΕ ΧΑΜΕΡΑΚΙ ΝΑ ΣΕ ΠΑΩ ΛΙΓΟ ,ΑΙΜΑ .ΚΑΙΡΟ ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΙΣΑΙ ΕΥΚΟΛΑΚΙ.

ΠΑΡΕ ΜΑΤΙ ΑΠΟΓΟΝΑΚΟ

ΧΑΛΑΡΗ ΒΟΛΤΑ ΣΤΗΝ ΠΡΟΚΥΜΑΙΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΓΑΛΛΟΥΣ ΠΕΖΟΝΑΥΤΕΣ

KAI OMOLOΓΩ ΠΩΣ ΕΚΑΝΑ ΜΕΓΑΛΗ ΜΑΛΑΚΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΤΟ ΜΑΤΣ ΚΑΙ ΤΑ ΠΕΡΑΛΕΙΠΟΜΕΝΑ ΑΥΤΟΥ.

ΔΙΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΠΩΣ ΘΑ ΑΚΟΥΓΑ ΚΑΝΑ ΤΡΟΥΜΠΙΩΤΗ ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟ ΝΑ ΣΚΟΥΖΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΛΕΕΙ ΠΟΣΟ ΚΑΘΑΡΟ ΗΤΑΝ ΤΟ ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΟΛΥΜΠΙΛΑΓΟΥ.
ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΟΒΑΤΑ ΝΑ ΣΥΜΦΩΝΟΥΝ ΜΕ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΤΟΥ ΚΑΙ ΚΟΒΩ ΤΗΝ ΠΟΥΤΣΑ ΜΟΥ ΠΩΣ ΚΙ ΕΣΥ ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΕΣ.

ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΜΑΤΣ ΣΤΟ ΣΤΟΥΝΤΙΟ ΝΑ ΛΕΝΕ ΠΟΣΟ ΑΔΙΚΗ ΗΤΤΑΝ Η ΗΤΤΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΛΑΓΟ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΤΕΤΟΙΕΣ ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΚΑΙ ΘΑ ΜΕ ΑΗΔΙΑΖΑΝ ΓΙΑΤΙ ΟΤΑΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΤΙ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ ΚΑΙ ΕΙΣΑΙ ΜΠΟΥΚΩΜΕΝΟΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΙΣ ΚΑΘΑΡΑ.
ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΑΡΧΙΔΙΑ ΝΑ ΠΟΥΝΕ ΠΩΣ Η ΜΠΟΡΝΤΩ ΣΑΣ ΞΕΜΟΥΝΙ@ΣΕ,ΣΑΣ ΞΕΜΟΥΝΙ@ΣΕ ΚΑΙ ΣΑΣ ΕΣΚΙΣΕ ΣΕ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΚΑΙ ΣΑΣ ΕΠΑΙΖΕ ΧΑΛΑΡΑ ΚΑΙ ΠΩΣ ΤΟ ΜΑΤΣ ΗΤΑΝ ΓΙΑ 0-3 ΜΕ ΕΠΙΘΕΣΗ ΚΑΙ ΚΕΝΤΡΟ ΤΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΠΟΛΥΤΥΟ ΜΗΔΕΝ.

ΔΕΝ ΔΙΑΒΑΣΑ ΑΚΟΜΑ ΝΙΚΟΛΑΚΟΠΟΥΛΟ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΚΟΒΩ ΤΗΝ ΠΟΥΤΣΑ ΜΟΥ ΠΩΣ ΘΑ ΤΑ ΒΑΖΕΙ ΜΕ ΚΑΝΑ ΠΛΑΤΙΝΙ.
ΟΡΕΞΗ ΕΧΕΙ ΝΑ ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ ΜΕ ΕΣΑΣ Ο ΓΑΛΛΟΣ.

ΕΙΣΑΙ ΣΤΕΝΑΧΩΡΗΜΕΝΟΣ ΑΠΟΨΕ ΧΑΜΜΕΡΑΚΟ ?ΕΧΑΣΕ Ο ΤΡΟΥΜΠΙΑΚΟΥΛΗΣ ΣΟΥ?ΑΧΟΥ ΤΟ ,ΤΟ ΚΑΗΜΕΝΟΥΛΙΚΟ.ΕΛΑ ΓΛΥΨΕ ΚΑΝΑ ΓΛΕΙΦΙΤΖΟΥΡΑΚΙ ΝΑ ΣΤΑΝΙΑΡΕΙΣ.ΤΟ ΠΑΣ ΚΑΛΑ ΤΟ ΓΛΕΙΨΙΜΟ.

ΡΕ ΣΥ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΒΑΖΕΤΕ ΚΑΜΙΑ ΠΟΥΤΑΝΙΤΣΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΕΙΡΑΙΑ ΝΑ ΤΡΑΔΟΥΕΙ ΗΜΙΓΥΜΝΗ ΜΠΡΕ?ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΗ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΣΗ ΘΑ ΕΙΧΕ ΑΠΟ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΓΕΛΟΙΟ ΠΟΥ ΕΙΧΑΤΕ ΕΧΘΕΣ.

ΟΙ ΝΤΟΥΝΤΟΥΚΕΣ ΕΧΘΕΣ ΗΤΑΝ ΧΕΙΡΟΤΕΡΕΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΚΑΡΑΜΟΥΖΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΟΙ ΑΦΡΙΚΑΝΟΙ ΣΤΟ ΜΟΥΝΤΙΑΛ.ΑΠΟΡΙΑ ΤΟ ΕΧΩ ΠΑΝΤΩΣ,ΟΤΑΝ ΤΡΩΤΕ ΤΟΥΣ ΚΟΥΡΝΕΔΕΣ ΝΑ ΔΩ ΠΩΣ ΘΑ ΧΤΥΠΑΤΕ ΤΑ ΧΕΙΛΑΚΙΑ ΣΑΣ.

ΧΑΜΜΕΡΑΚΟ ,ΠΑΝΤΩΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΦΑΣΗ ΤΟΥ ΑΚΥΡΩΘΕΝ ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΘΑ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΤΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΛΕΕΙ ΤΟ ΜΑΚΡΥ ΚΑΙ ΤΟ ΚΟΝΤΟ ΤΟΥ.
ΓΙΑ ΕΝΑ ΟΜΩΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΣΙΓΟΥΡΟΙ.
ΠΩΣ ΤΗΝ ΠΟΥΤΣΑ ΤΗΝ ΕΙΔΑΜΕ ΟΛΟΙ.0-1111111111 Η ΜΠΟΡΝΤΩ ΚΑΙ ΤΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΘΗΚΑΜΕ .

ΡΕ ΚΑΙΣΑΡΑΚΟ ΜΗΝ ΓΕΛΑΣ.Ο ΑΒΡΑΑΜ ΕΙΠΕ ΠΩΣ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΝΑ ΑΝΑΤΡΕΨΕΙ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ.
ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ΚΙ ΟΛΑΣ ΡΕ?ΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

Back to top Go down
View user profile
Sponsored content

PostSubject: Re: ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΣΤΑΣ ΕΥΡΩΠΑΣ...   Today at 1:40 pm

Back to top Go down

ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΣΤΑΣ ΕΥΡΩΠΑΣ...
View previous topic View next topic Back to top 
Page 18 of 20Go to page : Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19, 20  Next