Από παίχτες για παίχτες

HomeHome  CalendarCalendar  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log in  

Share | 

Αυτογκόλ

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage
suspect

Number of posts : 3497
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 2009-03-20

PostSubject: Αυτογκόλ   Sat Jun 13, 2009 9:00 pm

Άντε, να γελάσουμε λίγο...

Με πήρε το πρωί σήμερα μια τύπισσα τηλέφωνο, ζητάει τη μάνα μου, που έχει πεθάνει χρόνια τώρα... Για μια οφειλή της σε κάρτα λέει κλπ. Είχε κι ωραία φωνή... Με πέτυχε και σε καλή διάθεση και της έκανα πλάκα για το πόσο ενήμεροι είναι, καθώς τους έχω πει πάνω από 50 φορές ότι έχει πεθάνει κλπ, και ότι δε χρησιμοποιεί την κάρτα... (γιατί μέχρι κι αυτό δεν τους έχουν πει στα ζώα... και ρωτάνε "η κάρτα χρησιμοποιείται;".. ναι ρε κόπανε τους λέω τη χρησιμοποιεί για να πληρώνει τον άγιο βασίλη την πρωτοχρονιά)... και ότι εγώ έχω πληρώσει ό,τι έχει πληρωθεί τα τελευταία χρόνια... Ναι, μου λέει αλλά υπάρχει ένα υπόλοιπο 80 ευρώ... Ε, καλά της λέω, χιλιάδες ήταν το υπόλοιπο, τώρα για τα 80 σκάτε; θα τα βάλω κι αυτά κάποια στιγμή...

Και ξαφνικά, την πιάνει τη γκόμενα το αυστηρό, κι αρχίζει ένα κήρυγμα... Ακόμα δεν είχα φτιαχτεί να τη βρίσω... Της λέω "Ακου, μη με πρήζεις. ΑΝ και ΟΤΑΝ γουστάρω, μπορεί και να ΣΤΟ βάλω" (τονισμένο το "ΣΤΟ" ... εννοώντας το υπόλοιπο φυσικά ε; όχι τίποτα πονηρό)
Και τι μου λέει τότε;........ "Όχι, δε με ικανοποιεί αυτό που μου λέτε!" !!!!
Ε τότε πλέον, από καλοσύνη φυσικά, της πρότεινα μερικές ροζ ως κατακόκκινες λύσεις, μήπως και ικανοποιηθεί.

Και ρωτάω τώρα... Αυτή η τελευταία ερώτηση ήταν:
α) απλώς μια τραγική λάθος πάσα σε αντίπαλο επιθετικό σε κενό τέρμα;
ή
β) εσκεμμένη ένδειξη σοβαρού βίτσιου να ακούσει αισχρότητες;

(Αν κανείς πιστεύει το β και θέλει να τη βοηθήσει κι άλλο, έχω όνομα και τηλέφωνο)
Back to top Go down
View user profile

Αυτογκόλ
View previous topic View next topic Back to top 
Page 1 of 1