Από παίχτες για παίχτες

HomeHome  CalendarCalendar  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log in  

Share | 

Ποντιακα Ανεκδοτα - 28η Αγωνιστική (05.04.2009)

View previous topic View next topic Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
AuthorMessage
KAISARAS

Number of posts : 2255
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Registration date : 2008-11-08

PostSubject: Re: Ποντιακα Ανεκδοτα - 28η Αγωνιστική (05.04.2009)   Mon Feb 02, 2009 10:52 am

pontiak wrote:

Α και κατι τελευταιο.Δεν ειμαι ουτε αρρωστακι και ξερω πολυ καλα τι εχει η μπαλα μεσα της.

ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΟΜΟΥΝ ΣΕ ΣΕΝΑ ΡΕ ΣΑΧΛΑΜΑΡΑ ΜΕ ΤΟ ΣΧΟΛΙΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΠΟΣΤ.
ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΣΑΧΛΑΣ.

ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΦΙΛΕ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΛΛΟ ΔΕΞΙ ΜΠΑΚ ΧΑΦ, Κ Ο ΓΕΩΡΓΕΑΣ ΕΧΕΙ ΠΑΙΞΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥ ΤΗ ΘΕΣΗ ΑΠΟ ΑΡΙΣΤΕΡΑ, ΠΡΟΤΙΜΟΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΣΤΑ ΔΕΞΙΑ ΕΙΤΕ ΤΟΝ ΠΛΙΑΤΣΙΚΑ, ΕΙΤΕ ΤΟΝ ΜΠΑΣΙΝΑ, ΠΟΥ Ο ΙΔΙΟΣ Ο ΜΠΑΓΕΒΙΤΣ ΕΧΕΙ ΒΑΛΕΙ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΑΥΤΗ. ΔΕ ΛΕΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ Η ΘΕΣΗ ΤΟΥ ΑΥΤΗ, ΣΑΦΩΣ Κ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ, ΑΛΛΑ Ο ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΤΟΝ ΕΧΕΙ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΕΚΕΙ.
ΑΛΛΑ ΝΑ ΒΑΖΕΙ ΤΟ ΑΡΓΟΚΙΝΗΤΟ ΚΑΡΑΒΙ ΤΟΝ ΑΛΒΕΣ, ΠΟΥ ΑΜΦΙΒΑΛΛΩ ΑΝ ΕΧΕΙ ΞΑΝΑΠΑΙΞΕΙ ΣΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΑΥΤΗ, ΔΕ ΜΟΥ ΚΑΘΕΤΑΙ ΚΑΛΑ, ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ.

ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΛΕΤΟ, ΣΤΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΑΞΙΑ ΕΧΕΙ Η ΟΥΣΙΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ. ΤΟ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΡΙΜΠΛΕΣ Κ ΜΕΤΑ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΩ ΝΑ ΠΕΦΤΩ ΣΤΟΝ ΕΠΟΜΕΝΟ ΑΜΥΝΟΜΕΝΟ ΠΑΙΧΤΗ, ΔΕ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΚΑΤΙ. ΤΡΙΠΛΕΣ ΕΚΑΝΕ Ο ΒΑΣΙΑ, Ο ΜΑΡΑΝΤΟΝΑ, ΚΑΝΕΙ Ο ΜΕΣΙ, ΑΛΛΑ ΚΑΝΟΥΝ Κ ΑΛΛΑ ΠΡΑΜΑΤΑ.
Ο ΛΕΤΟ Ο ΜΛΚΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΠΑΙΧΤΑΚΙ ΤΗΣ ΣΕΙΡΑΣ. ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΓΙΑ ΓΚΑΛΕΤΙ, ΝΤΟΥΝΤΟΥ, ΝΤΙΟΓΟ, ΝΑ ΠΩ ΟΚ.
ΝΑ ΜΟΥ ΛΕΣ ΟΜΩΣ ΓΙΑ ΛΕΤΟ Η ΚΑΝΑΝ ΜΠΕΛΟΥΤΣΙ, ΛΥΠΑΜΑΙ ΑΛΛΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗ ΔΕ ΔΙΑΒΑΖΩ. ΓΙΑ ΤΑ ΘΗΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΑ ΠΑΙΧΤΑΚΙΑ.
ΑΣΕ ΠΟΥ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΜΠΕΛΟΥΤΣΙ, ΠΡΟΤΙΜΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΗ ΜΟΝΙΚΑ, ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΤΟΥ ΓΟΥΣΤΟΥ ΜΟΥ.

ΠΑΝΤΩΣ ΤΟ ΟΤΙ ΕΧΑΣΕ ΧΘΕΣ Η ΑΕΚ, ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΔΕ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΤΠΤ. Ο ΣΤΟΧΟΣ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΦΕΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΥΠΕΛΛΟ. ΟΧΙ ΟΤΙ ΕΧΩ ΚΑΜΙΑ ΟΜΑΔΑ ΑΞΙΟΛΟΓΗ, ΑΛΛΑ ΟΠΩΣ Κ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ, ΑΕΚ ΕΙΣΑΙ, ΠΑΝΕ ΠΑΡΕ ΤΟ ΚΥΠΕΛΛΟ Κ ΔΩΣΕ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΧΑΡΑ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ.
Κ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΑΣ ΕΛΠΙΣΟΥΜΕ ΝΑ ΜΠΕΙ Ο ΤΙΓΡΗΣ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ, ΓΙΑΤΙ ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΜΑΣΤΕ ΓΙΑ ΚΛΑΜΜΑΤΑ Κ ΤΟ 44 ΕΧΕΙ ΚΛΕΙΣΕΙ ΠΙΑ.

ΑΥΤΑ ΑΠΟ ΜΕΝΑ, ΤΗΝ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΟΥ Κ ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ ΝΑ ΧΟΥΜΕ
Back to top Go down
View user profile
pontiak
Moderator

Number of posts : 1835
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 2008-11-07

PostSubject: Re: Ποντιακα Ανεκδοτα - 28η Αγωνιστική (05.04.2009)   Mon Feb 02, 2009 2:13 pm

Ρε σε παρακαλω,προσεξε για μια φορα ακριβως αυτα που γραφω και πες μου που ειναι η μαλακια στην εκτιμηση μου.
Ασε το οτι ειμαι ΑΕΚ ωραια.
Με αυτα που εχω δει σε 20 αγωνιστικες λεω οτι η ΑΕΚ μπορει ευκολα να αντιμετωπισει ολους τους παικτες του Ολυμπιακου και τον Ντιογκο και τον Μπελουτσι και τον Ντουντου και ολους γιατι αυτοι ειναι για αλλου ειδους παιχνιδια.Αυτοι κανουν τη διαφορα οταν παιζουν με αλλες ομαδες.Ο Ντιογκο μονος του αναμεσα σε Κυργιακο και τον αλλον τον αμπαλο για μενα δεν αποτελουσε κινδυνο,ουτε ο Ντουντου γιατι τα χαφ της ΑΕΚ εχουν ανεβει πολυ τελευται και παιζουν καλα.
Απο τον αξονα δεν κινδυνευε λοιπον η ΑΕΚ.Αρα τι μενει? τα πλαγια.
Εκει στηριζεται χρονια τωρα ο Ολυμπιακος και εκει εγω εχω χρονια προβλημα.
Απο τη μια λοιπον ειναι το ζευγαρι Γκαλετι-Χουανφραν και απο την αλλη Λετο-Γεωργεας(Μπασινας) μιας και πριν το παιχνιδι δεν ξεραμε ποιος θα παιξει.

Τι σκεφτομαι λοιπονεγω τωρα και κανω αυτη την εκτιμηση?
Ο Γκαλετι στα εκτος εδρας ματς συνηθως εξαφανιζεται και ο Χουανφραν μπορει μια στις τοσες να κανει κανα καλο παιχνιδι οποτε απο κει,με βαση το σκεπτικο πριν τον αγωνα παντα,τα δεδομεναηταν καπως πιο καλα για την ΑΕΚ σε συγκριση με την αλλη πλευρα.
Εκει ειδικα αν επαιζε ο Μπασινας(ξαναλεω μιλαμε για σκεψεις πριν το ματς)σκεφτομουν οτι θα υπηρχε μεγαλο προβλημα.Ο Λετο κανει ντριπλες και μπορει να κανει ανω κατω μια αμυνα νομιζω εγω.Πολλες φορες το παρακανει,αλλα επειδη εμεις εχουμε και προβλημα στη θεση πιστευα οτι θα μπορουσε να δημιουργησει προβληματα.Για μενα σε αυτο το ματς δεν υπηρχε αλλη πηγη κινδυνου κι αυτο οχι τοσο επειδη ειναι καλος ο Λετο,αλλα επειδη εμεις δεν εχουμε τιποτα εκει.
Back to top Go down
View user profile
pontiak
Moderator

PostSubject: Re: Ποντιακα Ανεκδοτα - 28η Αγωνιστική (05.04.2009)   Thu Feb 05, 2009 6:14 pm

Καλησπέρα σας. 2/4 ειχαμε την προηγουμενη εβδομα.Οι βασικες επιλογες περασαν μιας και το λαρισα-οφη εγινε οβερ στο τελος και ο πανσερραικος καταφερε να κερδισει και να μας πληρωσει.
Ο Λεβαδειακος τον παλεψε με τον παναθηναικο και ισως αξιζε ενα γκολ,αλλα εκει που ειμασταν πολυ ατυχοι ηταν στην Ξανθη.Η ομαδα εχασε κλασικες ευκαιριες ειχε δοκαρι αλλα γι;α μια ακομη φορα δεν εβαλε γκολ κι εμεις χασαμε.
Κατα τ'αλλα ξεχωρισε η νικη του ολυμπιακου.Παοκ και Πανιωνιος κερδισαν,αλλα ειδικα στον ΠΑΟΚ δεν μετανιωσα που δεν τον ακουμπησα.
Τελος μετα απο καιρο σκοραρε και κερδισε ο Αρης.Ισως να τον εμπιστευτουμε στα επομενα παιχνιδια
Back to top Go down
View user profile
pontiak
Moderator

PostSubject: Re: Ποντιακα Ανεκδοτα - 28η Αγωνιστική (05.04.2009)   Thu Feb 05, 2009 6:16 pm

Β' Γύρος - 21η αγωνιστική

Εργοτέλης-Ηρακλής-08/02 16:45

Λάρισα-Α.Ε.Κ.-08/02 16:45

Παναθηναϊκός-Π.Α.Ο.Κ.-08/02 19:00

Θρασύβουλος -Ο.Φ.Η.-08/02 19:00

Πανθρακικός-Ολυμπιακός-07/02 16:45

Αστέρας Τρίπολης-Πανσερραϊκός-07/02 16:45

Ξάνθη-Λεβαδειακός-08/02 15:00

Άρης-Πανιώνιος-07/02 19:00
Back to top Go down
View user profile
pontiak
Moderator

PostSubject: Re: Ποντιακα Ανεκδοτα - 28η Αγωνιστική (05.04.2009)   Fri Feb 06, 2009 8:43 pm

Καλησπέρα σας και πάλι. Τελείως άστοχη αποδείχτηκε η επιλογή του over στο παιχνίδι του Παναθηναϊκού μεσοβδόμαδα. Μιλάμε για πολύ πονόματο στο παιχνίδι. Αντιθέτως πήραμε το 0 έως 1 γκολ στην Τούμπα. Το πότισμα μάλλον έπιασε τόπο.
Μπαίνουμε όμως στην τελευταία δεκάδα αγωνιστικών στην Super League και εκεί πρέπει να στρέψουμε το βλέμμα μας.

Αστέρας Τρίπολης-Πανσερραικός

Πολύ τυχερός ήταν ο Αστέρας και σε συνδυασμό με την ανικανότητα της Ξάνθης να σκοράρει κατάφερε να αποδράσει με το βαθμό από τα Πηγάδια. Η ομάδα του Κωστένογλου σε όσα παιχνίδια της την έχω δει δε μ’ έχει ικανοποιήσει ακόμη και σε αυτά που κέρδισε. Επέστρεψε στις προπονήσεις ο σημαντικός Ζαιρί κι έτσι ουσιαστικά εκτός είναι μόνο ο Τσέζαρεκ ο οποίος παραμε΄νει εδώ και καιρό εκτός.

Πολύ σπουδαία νίκη επί του Θρασύβουλου πέτυχε την προηγούμενη εβδομάδα ο Πανσερραικός, αποτέλεσμα που του δίνει τη δυνατότητα να κυνηγήσει τη σωτηρία. Μεσοβδόμαδα παίζοντας με πολλές απουσίες, ήταν καλύτερος από τον Παναθηναϊκό και μάλιστα είχε τις δύο-τρεις σπουδαιότερες φάσεις στον αγώνα. Αξιοσημείωτο είναι πως παλεύει όλα τα παιχνίδια και βέβαια η θέση του δεν επιτρέπει και κάτι διαφορετικό. Στην Τρίπολη πέρα από τον Αστέρα έχει να αντιμετωπίσει και πλύ σημαντικές απουσίες. Ζουντί, Μπανγκουρά, Αμπουμπακαρί, Τσεχ και Μπράιτ έμειναν εκτός.

Εκτίμηση: Λοιπόν παιδιά θα αναφέρω κάποια δεδομένα όπως τα βλέπω με τα δικά μου ματάκια. Ο Αστέρας έχει παίκτες, αλλά δεν παίζει καθόλου καλά. Από την άλλη ο Πανσερραικός δεν χάνει εύκολα τα παιχνίδια του, είναι αναγκασμένος να παλεύει και να σκυλιάζει σε όλα. Παίζει ο 13ος με τον 14ο και οι Σέρρες θα προσπαθήσουν να πάρουν κάτι για να μπουν πιο δυνατά στο παιχνίδι της παραμονής. Μετά απ’ όλα αυτά λοιπόν και βλέποντας στον άσσο 1,60 λέω μακριά. Ας βγει, έχει πολλές πιθανότητες να βγει, αλλά δε σκοπεύω να βγάλω άγχος για να κάνω το 1 ευρώ 1 ευρώ και 60 λεπτά.

Πανθρακικός-Ολυμπιακός

Κακή εμφάνιση και άνετη ήττα από τον Πανιώνιο επιφύλασσε τον προηγούμενο Σαββατοκύριακο για τον Πανθρακικό. Τα μέγιστα σ’ αυτό το αποτέλεσμα συντέλεσε η αποβολή του Κλεμάν ο οποίος φυσικά δεν παίζει με τον Ολυμπιακό. Πέραν αυτού εκτός μένουν οι Ντιαλό, Ριέρα, Ζαπρόπυλος, Βελάσκο και Μπεβάκουα!

Ο Ολυμπιακός κέρδισε στο μεγάλο παιχνίδι την ΑΕΚ σ’ ένα παιχνίδι με πολλές ευκαιρίες εκατέρωθεν, μένοντας 11 βαθμούς μακριά από τον δεύτερο ΠΑΟΚ.
Μεσοβδόμαδα χωρίς τους τρεις βασικούς «λάτιν» έχασε στην Τούμπα, αν και είχε ευκαιρίες να σκοράρει. Πλήρης η αποστολή.

Εκτίμηση: και οι δύο ψιλοαδιάφοροι είναι στο πρωτάθλημα κατά τη γνώμη μου. Ο Πανθρακικός θέλει κάποιους βαθμούς αλλά δε νομίζω να του ψάξει με τον Ολυμπιακό. Ένας Ολυμπιακός που μετά την ήττα από τον ΠΑΟΚ σίγουρα δε θα θέλει άλλο ατυχές αποτέλεσμα. Είναι μικρό το διπλό αλλά νομίζω θα βγει. 2 (1,50).

Άρης-Πανιώνιος

Επιτέλους γκολ και νίκη για τον Άρη ο οποίος μετά από 789’ παιχνιδιού κατάφερε να σκοράρει και έτσι κέρδισε τον Ηρακλή, ο οποίος βέβαια ίσως άξιζε κάτι παραπάνω με βάση την εικόνα του ματς. Ρεγκέιρο και Σιστόν θα απουσιάσουν για τον Άρη στον οποίο όμως υπολογίζεται πλέον ακόμη περισσότερο ο καλύτερος ίσως παίκτης του φέτος, ο Τόνι Κάλβο.

Με σύμμαχο την αποβολή του Κλεμάν και με τρία γκολ του Εστογιάνοφ πήρε τη νίκη απέναντι στον Πανθρακικό. Ρεκόμπα και Μπέλιτς απουσιάζουν. Η σημαντικότερη απουσία είναι όμως αυτή του Εστογιάνοφ ο οποίος φαίνεται να έχει μείνει εκτός αποστολής. Και λέω φαίνεται γιατί και στο πρώτο ματς με τον Άρη το μεγάλο όπλο του Πανιωνίου είχε δηλωθεί εκτός αποστολής ωστόσο ως δια μαγείας έπαιξε.

Εκτίμηση: Να ξεκαθαρίσω ότι η εκτίμηση θα γίνει με δεδομένο την απουσία του Εστογιάνοφ. Η απουσία αυτή λοιπόν αποδυναμώνει ιδιαίτερα την επιθετική γραμμή του Πανιωνίου και οι πιθανότητες να σκοράρει απέναντι στην καλή άμυνα του Άρη (έχει δεχτεί μόλις 4 γκολ εντός έδρας). Από την άλλη ο Άρης μπορεί να σκοράρει στην κακή άμυνα του Πανιωνίου (15 γκολ παθητικό εκτός) και με την επιστροφή του Κάλβο, και μπορεί να πάρει το ματς. Άσσος κοντα στο 2,00 λοιπόν ξαναλέω με βάση την είδηση της απουσίας του Εστογιάνοφ. Σε περίπτωση που γίνει κάτι αντίστοιχο του πρώτου αγώνα και αγωνιστεί θα στραφώ μάλλον στο πολύ μεγάλο over που μπορούμε να το βρούμε στο 2,50.

Αυτά για σήμερα, τα λέμε πάλι αύριο. Γεροί να είστε όλοι
Back to top Go down
View user profile
pontiak
Moderator

PostSubject: Re: Ποντιακα Ανεκδοτα - 28η Αγωνιστική (05.04.2009)   Sat Feb 07, 2009 11:50 pm

Καλησπέρα φίλοι συναγωνιστές. Χθες ο Άρης σ’ ένα παιχνίδι που θα μπορούσε να έχει ανοίξει κατάφερε να πάρει το τρίποντο και να πληρώσει και τη στήλη. Ο Ολυμπιακός κέρδισε κι αυτός όπως περιμέναμε, αλλά εντάξει μην τρελαθούμε σημείο του 1,50 ήταν δεν κάναμε και κανένα ανδραγάθημα. Τέλος ο Αστέρας κέρδισε εύκολα ον Πανσερραικό, ωστόσο δε μετανιώνω που έμεινα αμέτοχος μιας και οι αποδόσεις δε με κάλυπταν με βάση τα δεδομένα του παιχνιδιού. Πάμε όμως στα σημερινά ματς όπου έχουμε μάχες σε όλα τα μέτωπα και είναι όλα τους πολύ δύσκολα.

Ξάνθη-Λεβαδειακός

Για δωδέκατο συνεχόμενο παιχνίδι χωρίς νίκη έχει μείνει πλέον η Ξάνθη αφού δεν κατάφερε να κερδίσει ούτε τον Αστέρα παρά το γεγονός ότι ήταν καλύτερη σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και έκανε αρκετές ευκαιρίες. Πάντως η Ξάνθη μου δείχνει ν είναι ένα σκαλοπάτι κάτω από τους υπόλοιπους διεκδικητές της 5ης θέσης μετά και από αυτό το μεγάλο αρνητικό σερί που τρέχει. Πλήρης η αποστολή.

Την πρώτη εντός έδρας ήττα υπέστη ο Λεβαδειακός την προηγούμενη αγωνιστική από τον Παναθηναϊκό. Ίσως πάντως δικαιούνταν κάτι παραπάνω αφού σε ένα μέτριο γενικά παιχνίδι δεν έδειχνε να υστερεί ιδιαίτερα του αντιπάλου. Είναι, κατά τη γνώμη μου , επιτακτική ανάγκη να αρχίσει να παίρνει βαθμούς και μακριά από τη Λειβαδιά αν θέλει να βλέπει αισιόδοξα το μέλλον. Δύο ουσιαστικά προβλήματα αντιμετωπίζει ο Βούκοτιτς αφού εκτός έμειναν οι Μπούσι και Ζησόπουλος.

Εκτίμηση: Όπως και στο χθεσινό παιχνίδι του Αστέρα, έτσι και σήμερα θεωρώ αστεία την απόδοση στον άσσο της Ξάνθης. Ομάδα με 12 αγώνες χωρίς νίκη δεν υπάρχει περίπτωση να την παίξω στο 1,60που κυκλοφορεί, έστω κι αν έχει απέναντί της τη χειρότερη εκτός έδρας ομάδα του πρωταθλήματος. Άλλωστε ο Λεβαδειακός δεν είναι καμία κακή ομάδα και κάποια στιγμη θα πάρει και εκτός έδρας βαθμούς. Μακριά λοιπόν.

Εργοτέλης-Ηρακλής

Μετά από την πολύ καλή εμφάνιση και την νίκη επί του ΠΑΟ επέστρεψε στις ήττες και στις μέτριες εμφανίσεις, δείχνοντας για ακόμη μία φορά πόσο αλλοπρόσαλλη είναι η ομάδα του Εργοτέλη. Στόχοι μηδέν για τον Εργοτέλη, όμως σίγουρα θα πρέπι να κάνει κάποιες νίκες ακόμη για να μην έχει μπλεξίματα ενόψει της δύσκολης συνέχειας.Πλήρης απέναντι στον Ηρακλή.

Για ακόμη μια φορά φανέρωσε τα επιθετικά του προβλήματα, αφού δεν κατάφερε να σκοράρει απέναντι στον Άρη και μάλιστα δεχόμενος ο ίδιος τέρμα έφυγε ηττημένος από το ντέρμπι παρά το ότι δεν ήταν χειρότερος από τον αντίπαλο.

Εκτίμηση: Ο Εργοτέλης έχει καλύτερο σύνολο από τον μέτριο Ηρακλή. Ο Γηραιός πρέπει να πάρει ακόμα κάποιους βαθμούς αλλά το ίδιο ισχύει και για τον Εργοτέλη ο οποίος αν δείτε το πρόγραμμα θα αντιληφθείτε έχει μπροστά του μία σειρά δύσκολων αγώνων οπότε μόνο αδιάφορος δε θα είναι. Θα δώσω προβάδισμα στον άσσο του 2,25

Λάρισα-ΑΕΚ

Σ’ ένα παιχνίδι με πάρα πολλές ευκαιρίες εκατέρωθεν, η Λάρισα κατάφερε σε ένα δεκάλεπτο να γυρίσει και να πάρει το παιχνίδι με τον ΟΦΗ και έτσι να παραμείνει στην 5η θέση του βαθμολογικού πίνακα. Σημαντική ενίσχυση για την ομάδα του Ουζουνίδη αφού μετά τον Γιαννακόπουλο, που σκόραρε δις στο προηγούμενο ματς, πήρε τον Τουμέρ Μετίν ο οποίος ωστόσο λόγω τραυματισμού δε θα αγωνιστεί απέναντι στην ΑΕΚ, Εκτός έμεινε και πάλι ο Νταμπίζας, επιστρέφει όμως ο Γκουέλα.

Έπαιξα πολύ καλά απέναντι στον ολυμπιακό όμως το λάθος του Σάχα στην αρχή του αγώνα δεν ανταποδόθηκε και έτσι ο Μπάγεβιτς γνώρισε την πρώτη του ήττα στον πάγκο της ομάδας. Σημαντικό πρόβλημα έχεο προκύψει στην άμυνα αφού Κυργιάκος και Χουανφράν μένουν εκτός και ο Μπάγεβιτς καλείται με αλχημείες να αντιμετωπίσει τους επιθετικούς της Λάρισας.

Εκτίμηση: Το βλέπω από δω, το κοιτάω από κει, άκρη σε ότι έχει να κάνει με τον νικητή δεν μπορώ να βγάλω. Θα πάρω όμως το ρίσκο του καλοπληρωμένου over με το σκεπτικό ότι και οι δύο έχουν αμυντικά προβλήματα και ταυτόχρονα αρκετά ικανούς επιθετικούς. Βέβαια μιλάμε για ρίσκο αλλά αξίζει τον κόπο πιστεύω.

Θρασύβουλος-ΟΦΗ

Ακόμη δυσκολότερη απ’ ότι ήδη ήταν έγινε η κατάσταση στον Θρασύβουλο μετά την ήττα από τον Πανσερραικό. Είναι υποχρεωμένος να νικήσει τον ΟΦΗ αλλιώς μάλλον αποχαιρετά πρόωρα την κατηγορία. Στον «τελικό» δε αγωνιστούν οι Σωτήρχος, Μίχος, Βασιλείου και Τσιώλης.

Τη διαδρομή παράδεισος-κόλαση μέσα σε 10’ λεπτά έκανε ο ΟΦΗ καθώς στο 81’ προηγήθηκε της Λάρισας ωστόσο όχι μόνο δεν κατάφερε να κρατήσει το αποτέλεσμα, αλλά έχασε κιόλας δεχόμενος δύο γκολ από τον Γιαννακόπουλο παίζοντας άμυνα παιδικού πρωταθλήματος. Αυτή τη στιγμή που μιλάμε απέχει 8 βαθμούς από τον 13ο Ηρακλή και δε χρειάζεται να πω πόσο αναγκαία είναι η νίκη στη Φυλή. Σφακιανάκης, Πέσιτς και Αρβανίτης εκτός.

Εκτίμηση: Θα κάνω όχι μόνο τον Κινέζο αλλά και τον Κορεάτη μαζί. Θα λιώσουν και οι δύο μέσα στο γήπεδο και θα κυνηγήσουν σαν σκυλιά τη νίκη. Ούτε με under/over θέλω να μπλέξω. Απλά πάμε παρακάτω.

Παναθηναικός-ΠΑΟΚ

Μία ακόμη μέτρια εμφάνιση για τον πολυμετοχικό ΠΑΟ η οποία ωστόσο είχε ευτυχές αποτέλεσμα μιας και κατάφερε να κερδίσει και να σπάσει το αήττητο του Λεβαδειακού. Μεσοβδόμαδα δεν μπόρεσε να κερδίσει τον μισό Πανσερραικό σε ένα καλό παιχνίδι όπου έκανε την πρώτη του εμφάνιση ο Βερβζίνιακ που προσωπικά μου φάνηκε μέτριος, αλλά αλίμονο αν κρίνουμε ένα παίκτη από το πρώτο του παιχνίδι.
Πρόβλημα στο κέντρο της άμυνας αφού είναι εκτός Γκούμας, Σαριέγκι και Μελίσσης. Στην αποστολή ο Ντέιβιντ για πρώτη φορά.

Με δύο νίκες συνέχισε ο ΠΑΟΚ κερδίζοντας αρχικά τον Εργοτέλη και σαφώς πιο δύσκολα την Τετάρτη τον Ολυμπιακό για το κύπελλο. Σημαντικά προβλήματα αντιμετωπίζει ο Σάντος καθώς δεν έχει στη διάθεσή τους Σνάουτσερ και Ίβιτς
ενώ απουσία της τελευταίας στιγμής είναι ο Μάρκος Αντόνιο. Ο Χούτος έμεινε εκτός ενώ ο Μουσλίμοβιτς ταλαιπωρείται από ίωση και ίσως δεν ξεκινήσει.
Εκτίμηση: Θα γελούσα με τον εαυτό μου αν πρότεινα άσσο ΠΑΟ στο 1,50. Δεν υπάρχει τέτοια απόδοση και ας κερδίσει. Είναι ίσως και το πιο πιθανό να κερδίσει, αλλά ο ΠΑΟΚ δεν είναι αμελητέα ποσότητα φέτος και έχει δείξει πως είναι ικανός να αντιμετωπίσει τις δυσκολίες που του παρουσιάζονται.
Back to top Go down
View user profile
pontiak
Moderator

PostSubject: Re: Ποντιακα Ανεκδοτα - 28η Αγωνιστική (05.04.2009)   Fri Feb 13, 2009 11:48 pm

14.02.2009 Ολυμπιακός Αρης 19:00

14.02.2009 Πανιώνιος Εργοτέλης 16:45

14.02.2009 Λεβαδειακός ΠΑΟΚ 16:45

14.02.2009 ΑΕΚ Θρασύβουλος 19:00

15.02.2009 ΟΦΗ Αστέρας Τρίπολης 15:00

15.02.2009 Πανσερραϊκός Σκόντα Ξάνθη 16:45

15.02.2009 Πανθρακικός Λάρισα 16:45

15.02.2009 Ηρακλής Παναθηναϊκός 19:00
Back to top Go down
View user profile
pontiak
Moderator

PostSubject: Re: Ποντιακα Ανεκδοτα - 28η Αγωνιστική (05.04.2009)   Fri Feb 13, 2009 11:49 pm

Καλησπέρα σα Ελπίζω να σας βρίσκω γερούς, δυνατούς και … ερωτευμένους. Η προηγούμενη εβδομάδα μας άφησε ανάμεικτα συναισθήματα αφού είχαμε ένα πολύ καλό Σάββατο ωστόσο την Κυριακή τα πράγματα δεν πήγαν το ίδιο καλά, σε μια μέρα όμως που είχαμε τονίσει ότι το ποντάρισμα θα έπρεπε να είναι χαμηλό. Πάμε όμως στο σήμερα όπου έχουμε το πρώτο μισό της 22ης αγωνιστικής με τέσσερα παιχνίδια να διεξάγονται.

Λεβαδειακός-ΠΑΟΚ

Ακόμη μία εκτός έδρας ήττα στις ήδη υπάρχουσες προσέθεσε στην Ξάνθη ο Λεβαδειακός όπου ήταν απογοητευτικά κακός χάνοντας με το βαρύ 4-0. Η ήττα αυτή σε συνδυασμό με τα υπόλοιπα αποτελέσματα της αγωνιστικής έφερε την ομάδα του Βούκοτιτς στην 13η θέση πέντε βαθμούς πάνω από τον ΟΦΗ. Τα πράγματα λοιπόν έχουν αρχίσει να δυσκολεύουν για τον Λεβαδειακό ο οποίος πρέπει κάποια στιγμή να αρχίσει να παίρνει βαθμούς μακριά από την έδρα του τώρα μάλιστα που το εντός έδρας αήττητο έχει σπάσει και στη συνέχεια θα φιλοξενηθούν στη Λειβαδιά ομάδες με υψηλούς στόχους, με πρώτο τον ΠΑΟΚ. Μοναδική ουσιαστική, αλλά πάρα πολύ σημαντική , η απουσία ενός από τους καλυτέρους τερματοφύλακες της κατηγορίας, του Μπλάζιτς.
Κακός ήταν και ο ΠΑΟΚ όπου την τρίτη φορά που κατέβηκε να αντιμετωπίσει μία εκ των τριών του πρώην ΠΟΚ έχασε για τρίτη φορά και μάλιστα πολύ εύκολα. Σ’αυτό ίσως συνετέλεσαν και οι πολλές απουσίες που είχε, αλλά το γεγονός είναι ότι πλέον αποκαθηλώθηκε από τη δεύτερη θέση που κατείχε και είναι πλέον τρίτος με δύο βαθμούς διαφορά από τον δεύτερο Παναθηναικό και πέντε από την τέταρτη ΑΕΚ.
Εκτός οι Σνάουτσερ, Μάρκος Αντόνιο και Δάρλας ενώ την πρώτη του εμφάνιση με τον δικέφαλο στο στήθος θα κάνει ο Χούτος .

Εκτίμηση: Προβάδισμα στο Χ (3,00) θα δώσω σ’αυτό το παιχνίδι καθώς πιστεύω πως οι δύο ομάδες θα κοιτάξουν πρωτίστως να μη χάσουν.

Πανιώνιος-Εργοτέλης

Με έναν Κουμορτζί να μην μπορεί να παλεύει μόνος του ο Πανιώνιος έχασε από τον Άρη σ’ ένα παιχνίδι που ήταν εμφανής η απουσία του Εστογιάνοφ . Πάντως δημιούργησε κάποιες λιγοστές ευκαιρίες με τις οποίες θα μπορούσε να κλέψει το ματς, ωστόσο το τελικό 1-0, με το οποίο η ομάδα του Σταματόπουλου έμεινε τρεις βαθμούς μακριά από την 5η θέση, μάλλον χαρακτηρίζεται δίκαιο. Ο Εστογιάνοφ επιστρέφει, όχι όμως και ο Ρεκόμπα που σε συνδυασμό με τους Μανιάτη και Λάνγκαμπ αποτελούν τις απουσίες του Πανιωνίου στον αγώνα απέναντι στον Εργοτέλη .

Κακός παρουσιάστηκε απέναντι στον Ηρακλή ο Εργοτέλης και έτσι ηττήθηκε με 0-1 ( καταπληκτικό ψαλιδάκι του Παπαστεργιανού) μπαίνοντας και αυτός σ’ένα κλίμα ανυσηχίας αφού πλησίασε κάπως την τελευταία τριάδα. Πλήρης η αποστολή για τον Καραγεωργίου.

Εκτίμηση: Φαινομενικά πρόκειται για έναν πιθανό άσσο και ίσως να είναι. Προσωπικά θα προτιμήσω το over. Και για να εξηγήσω το σκεπτικό μου, ο Εργοτέλης είναι ίσως η πιο αλλοπρόσαλλη ομάδα της κατηγορίας και δεν έχει σε τίποτα να πάει στη Νέα Σμύρνη και να κάνει διπλό. Από την άλλη και οι δύο ομάδες είναι δυνατές επιθετικά και με κενά στην άμυνα, οπότε πάμε με το καλοπληρωμένο over (2,15) που είναι και μεγαλύτερο του άσσου.

ΑΕΚ-Θρασύβουλος

Κατάφερε να αντιδράσει άμεσα στο γκολ που δέχτηκε από τη Λάρισα στο 90’ και έτσι πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας παραμένοντας τέσσερεις βαθμούς πάνω από την ομάδα του Κάμπου. Αρκετές απουσίες έχει να αντιμετωπίσει ο Μπάγεβιτς καθώς Καφές, Εντίνιο, Ενσαλίβα, Χουανφράν απουσιάζουν.

Τέλος στις έτσι κι αλλιώς ελάχιστες ελπίδες του Θρασύβουλου για παραμονή έδωσε η ήττα από τον ΟΦΗ. Η ομάδα της Φυλής πάντως έχει κάθε λόγο να διαμαρτύρεται μιας και δεν της δόθηκε πέναλτι στο τελευταίο λεπτό του αγώνα ενώ δόθηκε ανύπαρκτο πέναλτι στον ΟΦΗ με το οποίο και πήρε τη νίκη. Το αποτέλεσμα πάντως είναι ότι ο Τσιώλης και η ομάδα του πρέπει να ετοιμάζουν τα τρακτέρ για τα αλώνια της Β’ κατηγορίας. Βασιλείου, Τσιώλης και Μπελεγρίνης εκτός.

Εκτίμηση: Πάμε παρακάτω

Ολυμπιακός-Άρης

Ακόμη ένα εύκολο απόγευμα πέρασε ο Ολυμπιακός, αυτή τη φορά στην Κομοτηνή όπου κέρδισε «επαγγελματικά» και τον Πανθρακικό. Βέβαια από δω και πέρα ο Ολυμπιακός ξεκινά μία σειρά δύσκολων, αλλά και συνεχόμενων αγώνων καθώς μεσοβδόμαδα αντιμετωπίζει την γαλλική Σεντ Ετιέν για το κύπελλο UEFA και ίσως εμφανίσει κάποια προβλήματα κούρασης μια ς και στηρίζεται σε 12-13 παίκτες ουσιαστικά ο Βαλβέρδε .Πλήρης η αποστολή.

Παρότι θα μπορούσε να καθαρίσει από πολύ νωρίς το ματς με τον Πανιώνιο πετυχαίνοντας κάποιο ακόμα τέρμα, ο Άρης έμεινε στο τελικό 1-0 που πάντως του έδωσε τους πολύτιμους τρεις βαθμούς που τον έφεραν ισόβαθμο στην Πέμπτη θέση με τη Λάρισα. Αξιοσημείωτο είναι πως ο Άρης είναι η μόνη ομάδα που κατάφερε να υποχρεώσει τον Ολυμπιακό φέτος σε ήττα στο ελληνικό πρωτάθλημα. Μοναδική απουσία ο Σιστόν.

Εκτίμηση: Αστείες χαρακτηρίζω τις αποδόσεις τύπου 1,30 που κυκλοφορούν για τον Ολυμπιακό λες και παίζει με την Μπαρτσελόνα ο Άρης. Ξαναλέω πρόκειται για την μόνη ομάδα που κέρδισε τον ολυμπιακό και γιατί να μην το ξανακάνει τώρα που Ολυμπιακός έχει σημαντικό ματς μεσοβδόμαδα. Πάω με το 4,25 του Χ και το 8,50 του διπλού και ας φάω πέντε γκολ.

Τα λέμε αύριο, γεροί και δυνατοί να είμαστε όλοι μέχρι τότε!
Back to top Go down
View user profile
Hammer

Number of posts : 3457
Τόπος : VIA DEL MARE...LECCE..
Registration date : 2008-11-06

PostSubject: Re: Ποντιακα Ανεκδοτα - 28η Αγωνιστική (05.04.2009)   Sat Feb 14, 2009 3:55 pm

pontiak wrote:

Ολυμπιακός-Άρης
Εκτίμηση: Αστείες χαρακτηρίζω τις αποδόσεις τύπου 1,30 που κυκλοφορούν για τον Ολυμπιακό λες και παίζει με την Μπαρτσελόνα ο Άρης. Ξαναλέω πρόκειται για την μόνη ομάδα που κέρδισε τον ολυμπιακό και γιατί να μην το ξανακάνει τώρα που Ολυμπιακός έχει σημαντικό ματς μεσοβδόμαδα. Πάω με το 4,25 του Χ και το 8,50 του διπλού και ας φάω πέντε γκολ.

Τα λέμε αύριο, γεροί και δυνατοί να είμαστε όλοι μέχρι τότε!

χρησταρα ναι παιζει με την μπαρτσα... και 5 γκολ θα φας... lol! lol! lol! lol! lol!
Back to top Go down
View user profile
pontiak
Moderator

PostSubject: Re: Ποντιακα Ανεκδοτα - 28η Αγωνιστική (05.04.2009)   Sat Feb 14, 2009 7:10 pm

Δεν πειραζει Μαριε ας φαω,υγεια να εχουμε..
Back to top Go down
View user profile
pontiak
Moderator

PostSubject: Re: Ποντιακα Ανεκδοτα - 28η Αγωνιστική (05.04.2009)   Sat Feb 14, 2009 7:10 pm

Καλησπέρα σας. Την ώρα που γράφω ο ΠΑΟΚ κερδίζει 3-0 και ομολογώ πως η προσέγγιση του αγώνα ήταν τελείως ατυχής. Δεν μπορώ να πω όμως το ίδιο και για το παιχνίδι του Πανιωνίου όπου μπορεί να μη βγήκε το over ωστόσο είχαμε δύο δοκάρια και συνολικά κοντά στις 15 συνολικά ευκαιρίες και από τις δύο ομάδες, οι οποίες όμως δεν μπόρεσαν να μας πληρώσουν.

ΟΦΗ-Αστέρας Τρίπολης

Πολύ σπουδαία νίκη επί του Θρασύβουλου πέτυχε την προηγούμενη εβδομάδα ο ΟΦΗ και με βάση το σχετικά βατό πρόγραμμα αναζωπυρώνονται οι ελπίδες για σωτηρία. Γεγονός πάντως είναι πως, αν και ήταν καλύτερος από τον Θρασύβουλο, ίσως δε θα τα κατάφερνε να κερδίσει χωρίς τη βοήθεια του διαιτητή ο οποίος του έδωσε ανύπαρκτο πέναλτι, ενώ δεν καταλόγισε την εσχάτη των ποινών σε καθαρή ανατροπή παίκτη του Θρασύβουλου στην τελευταία φάση του αγώνα. Βέβαια αυτό που μετράει είναι η νίκη και οι πέντε βαθμοί που χωρίζουν την ομάδα από τον 13ο Λεβαδειακό. Χωρίς απουσίες που να επηρεάζουν θα παραταχθεί απέναντι στον Αστέρα.

Ακόμη πιο μακριά από τις θέσεις του υποβιβασμού οδήγησε η νίκη με 3-0επί του Πανσερραικού τον Αστέρα.. Νίκη που ναι μεν δικαιούνταν αλλά σε καμία περίπτωση δε θα έπρεπε να έχει πάρει τόσο μεγάλη διάσταση με βάση την εικόνα του αγώνα. Τέσσερα ματς χωρίς να δεχτεί γκολ και προφανώς χωρίς να χάσει συμπλήρωσε η ομάδα του Κωστένογλου ο οποίος δεν αντιμετωπίζει προβλήματα στην κατάρτιση της εντεκάδας .

Εκτίμηση: Προτιμώ να απέχω από το μη τηλεοπτικό παιχνίδι της αγωνιστικής παρά την περιρρέουσα ατμόσφαιρα για τον άσσο.

Πανθρακικός-Λάρισα

Έχοντας να αντιμετωπίσει πολλές και σημαντικές απουσίες δεν κατάφερε να φέρει αντίσταση στον Ολυμπιακό και έχασε εύκολα με 2-0. Βέβαια η ήττα αυτή δεν σημαίνει και τίποτα ιδιαίτερο για την αδιάφορη ομάδα της Κομοτηνής. Κλεμάν, Ολίσε και Ζαπρόπουλος οι απουσίες.

Δεν κατάφερε να κρατήσει πάνω από ένα λεπτό το γκολ που πέτυχε στο 90’ κι έτσι αρκέστηκε στο βαθμό της ισοπαλίας στον προηγούμενο αγώνα με την ΑΕΚ. Με βάση την εικόνα του αγώνα πάντως το αποτέλεσμα κρίνεται δίκαιο και η Λάρισα πλέον έχει συγκάτοικο στην 5η θέση του βαθμολογικού πίνακα, τον Άρη.Φωτάκης, Νταμπίζας και Κατσιαρός εκτός.

Εκτίμηση: Σίγουρα η Λάρισα είναι αυτή που έχει το ενδιαφέρον στον αγώνα και αυτή είναι που «καίγεται» για τους τρεις βαθμούς της νίκης. Ωστόσο ο Πανθρακικός δε θα αφήσει έτσι εύκολα την ομάδα του Ουζουνίδη να περάσει. Πάω πάσο κι εδώ.

Πανσερραικός-Ξάνθη

Μετά την ήττα από τον Αστέρα τα πράγματα έχουν γίνει πάρα πολύ δύσκολα μιας και η απόσταση των Σερρών από την 13η θέση έχει φτάσει τους 7 βαθμούς και η ομάδα μάλλον οδεύει προς την β’ εθνική. Πάντως όπως προαναφέρθηκε η έκταση της ήττας αδικεί την εικόνα της ομάδας του Μπρος. Αμπουμπακαρί και Μπανκουρά έμειναν εκτός.

Με 3 γκολ του νεοαποκτηθέντα Ντόσεκ, ο οποίος προς το παρών τουλάχιστον φαίνεται να λύνει το επιθετικό πρόβλημα της ομάδας, η Ξάνθη κέρδισε με 4-0 τον Λεβαδειακό ύστερα από μία πολύ καλή εμφάνιση. Το αποτέλεσμα αυτό την έφερε και πάλι σε απόσταση βολής από την πρώτη πεντάδα της βαθμολογίας. Πλήρη αποστολή θα έχει στη διάθεσή του ο Παράσχος στις Σέρρες.

Εκτίμηση: Διπλό βλέπω μιας και θεωρώ πως η Ξάνθη είναι καλύτερη ομάδα από τον Πανσερραικό. Αν καταφέρει να αξιοποιήσει τις έτσι κι αλλιώς αρκετές ευκαιρίες που δημιουργεί μπορεί να φύγει με τους τρεις βαθμούς της νίκης από τις Σέρρες. Διπλό και 2,70

Ηρακλής-Παναθηναικός

Όντας καλύτερος σε όλη τη διάρκεια του αγώνα κατάφερε να πάρει μία νίκη-εξασφάλιση της σωτηρίας απέναντι στον Εργοτέλη με πολύ όμορφο γκολ του Παπαστεργιανού. Μεγάλης βαθμολογικής σημασίας νίκη αφού ακολουθεί μια σειρά δύσκολων αγώνων και η βαθμολογική του συγκομιδή σε αυτούς ίσως είναι μικρή. Ποινή λόγω καρτών θα εκτίσει ο Κατσαμπής που είναι και η σημαντικότερη απουσία για τον Κατσαβάκη ο οποίος δε θα έχει ούτε τον Φουφουλα στη διάθεσή του.

Μετά από ένα πολύ καλό παιχνίδι, σκόρπισε τον ΠΑΟΚ κερδίζοντάς τον με 3-0 πολύ εύκολα και χωρίς ουσιαστικά να απειληθεί. Αξιοσημείωτο γεγονός τα δύο γκολ του Βύντρα ο οποίος ξαφνικά έγινε σύνθημα στα χείλη των φιλάθλων του Παναθηναικού παρόλο που μέχρι τώρα δεν έδειχναν να τον εκτιμούν ιδιαίτερα. Εκτός από τον αγώνα με τον Ηρακλή έμειναν οι Σπυρόπουλος και Καραγκούνης. Προσωπική μου άποψη πως οι απουσίες αυτές και ειδικά του καραγκούνη μόνο κακό δε θα κάνουν στους πράσινους στο συγκεκριμένο παιχνίδι.

Εκτίμηση : Κι εδώ θα προτιμήσω το διπλό, στο 1,65 αυτή τη φορά βέβαια,καθώς θεωρώ ομάδα χωρίς στόχους τον Ηρακλή πλέον ενώ μετά τη νίκη του ΠΑΟΚ ο Παναθηναικός θα θέλει να επιστρέψει στη δεύτερη θέση, άμεσα.

Ελπίζω σήμερα είμαστε πιο τυχεροί απ’ ότι χθες. Είμαι εμφανώς ντεφορμέ, αλλά είναι λογικό κάποια στιγμή να συμβεί και αυτό. Πάμε όμως προσεκτικά και ψύχραιμα παρακάτω ώστε να γυρίσουμε υπέρ μας το κλίμα.
Μέχρι την επόμενη φορά που θα τα πούμε να είστε καλά και πάντα χαμογελαστοί!
Back to top Go down
View user profile
pontiak
Moderator

PostSubject: Re: Ποντιακα Ανεκδοτα - 28η Αγωνιστική (05.04.2009)   Mon Feb 16, 2009 11:25 am

Μαριε ειχες δικιο, μπαρτσα εχετε γινει,η μαλλον κατι καλυτερο απο μπαρτσ, αφου αυτοι χανουν και κανα βαθμο που και που εσεις ποτε και πουθενα.Μια ερωτηση μονο να κανω.Δε φτανει???
Back to top Go down
View user profile
Hammer

Number of posts : 3457
Τόπος : VIA DEL MARE...LECCE..
Registration date : 2008-11-06

PostSubject: Re: Ποντιακα Ανεκδοτα - 28η Αγωνιστική (05.04.2009)   Mon Feb 16, 2009 3:58 pm

pontiak wrote:
Μαριε ειχες δικιο, μπαρτσα εχετε γινει,η μαλλον κατι καλυτερο απο μπαρτσ, αφου αυτοι χανουν και κανα βαθμο που και που εσεις ποτε και πουθενα.Μια ερωτηση μονο να κανω.Δε φτανει???

ΔΕ ΦΤΑΝΕΙ, ΟΧΙ Razz
ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΟ ΤΣ.Λ. Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
ΤΟΤΕ ΝΑ ΠΩ ΟΚ ΣΤΑΜΑΤΑ lol!
Back to top Go down
View user profile
pontiak
Moderator

PostSubject: Re: Ποντιακα Ανεκδοτα - 28η Αγωνιστική (05.04.2009)   Mon Feb 16, 2009 4:54 pm

Μαλλον δεν καταλαβες που πηγαινε το "δεν φτανει".

Δε φτανει να γελοιοποιειται το ποδοσφαιρο καθε φορα που δεν μπορειτε αγωνιστικα να κερδισετε καποιον?
Back to top Go down
View user profile
pontiak
Moderator

PostSubject: Re: Ποντιακα Ανεκδοτα - 28η Αγωνιστική (05.04.2009)   Thu Feb 19, 2009 12:47 pm

Σάββατο, 21 Φεβρουαρίου 2009

Σκόντα Ξάνθη-ΟΦΗ Γιώργος Δαλούκας 16:45

Παναθηναϊκός-Πανιώνιος Κύρος Βασσάρας 19:00

ΠΑΟΚ-Ηρακλής Ηλίας Σπάθας 19:00

Κυριακή, 22 Φεβρουαρίου 2009

Πανσερραϊκός-Λεβαδειακός Αναστάσιος Κάκος 15:00

Θρασύβουλος Φυλής-Πανθρακικός Γιώργος Σταθόπουλος 16:45

Λάρισα-Αρης Βασίλης Παμπορίδης 16:45

Αστέρας Τρίπολης-ΑΕΚ Δημήτρης Κύρκος 19:00

Εργοτέλης-Ολυμπιακός Μιχάλης Ντάκος 19:00

Back to top Go down
View user profile
pontiak
Moderator

PostSubject: Re: Ποντιακα Ανεκδοτα - 28η Αγωνιστική (05.04.2009)   Thu Feb 19, 2009 12:51 pm

Σε αντιθεση με τις τελευταιες εβδομαδες αυτο το Σαββατοκυριακο νομιζω εχουμε καλα σημεια,ας ελπισουμε οτι θα επιβεβαιωθουν okay okay
Back to top Go down
View user profile
pontiak
Moderator

PostSubject: Re: Ποντιακα Ανεκδοτα - 28η Αγωνιστική (05.04.2009)   Thu Feb 19, 2009 1:52 pm

Η ΚΕΔ/ΕΠΟ ανακοινώνει την αντικατάσταση του διαιτητή του αγώνα πρωταθλήματος Super League ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΟΣ-ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ της 22/2/09 , Γ. Σταθόπουλου (ΣΔΠ Αχαΐας) και του βοηθού του Χ. Μπαλτά (ΣΔΠ Αχαΐας) με τους Κ. Παπασταμάτη (ΣΔΠ Αθηνών) και Α. Καρατζίκα (ΣΔΠ Αθηνών), αντίστοιχα.
Επίσης, αντικαθίσταται ο διαιτητής του αγώνα πρωταθλήματος Super League ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ-ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ της 21/2/09 Κ. Βασσάρας (ΣΔΠ Θεσ/νίκης) με τον Μ. Κουκουλάκη (ΣΔΠ Ηρακλείου)".
Back to top Go down
View user profile
pontiak
Moderator

PostSubject: Re: Ποντιακα Ανεκδοτα - 28η Αγωνιστική (05.04.2009)   Fri Feb 20, 2009 9:51 pm

Καλησπέρα σας. Δεν άλλαξε η τύχη μας μεσοβδόμαδα καθώς ναι μεν πιάσαμε εύκολα το over του Ολυμπιακού, αποφεύγοντας ταυτόχρονα τον άσσο, ωστόσο για μια ακόμη φορά χάσαμε σημείο που με βάση την εικόνα του αγώνα το δικαιούμασταν, και βέβαια μιλάω για τον Πανιώνιο. Βέβαια δεν ισχύει το ίδιο και για το Χ στα Πηγάδια όπου η Ξάνθη δικαιούνταν να κερδίσει και με μεγαλύτερο σκορ και ορθώς διαμαρτύρεται για τη διαιτησία. Πάμε όμως στα φρέσκα όπου έχουμε μια ακόμη σημαντική αγωνιστική για τις μάχες της 5άδας αλλά και της ουράς. Να σημειώσω πως είμαι ζεστός για κάποια σημεία και σκέφτομαι σοβαρά να ανεβάσω ποντάρισμα.

Ξάνθη-ΟΦΗ

Σε δεύτερη μοίρα πέρασε η ήττα από τον Πανσερραικό την προηγούμενη εβδομάδα μετά την καλή εμφάνιση και της νίκης επί της ΑΕΚ. Μάλιστα η Ξάνθη δικαιούται να φωνάζει για το διαιτητή του αγώνα καθώς δόθηκε ανύπαρκτο πέναλτι με το οποίο προηγήθηκε η ΑΕΚ, ενώ ακύρωσε κακώς γκολ της ομάδας του Παράσχου προς το τέλος του αγώνα. Πάντως η ήττα της προηγούμενης αγωνιστικής απομάκρυνε την ομάδα από την 5η θέση και δυσκολεύει ιδιαίτερα ο στόχος των play offs. Υπενθυμίζω την ερχόμενη Τετάρτη διεξάγεται ο επαναληπτικός με την ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ. Παπαδημητρίου, Φλίσκας και Πόι εκτός.

Ο ΟΦΗ σ’ ένα παιχνίδι που και οι δύο ομάδες έχουν παράπονα από τη διαιτησία, δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη απέναντι στον Αστέρα και έμεινε στην ισοπαλία και παράλληλα τέσσερεις βαθμούς μακριά από την πολυπόθητη 13η θέση της βαθμολογίας. Τελικός κάθε παιχνίδι του ΟΦΗ εδώ και καιρό και μάλιστα ακολουθεί ένα ζευγάρι αγώνων με ομάδες με τους ίδιους στόχους το αποτέλεσμα των οποίων θα κρίνει πολλά. Ουσιαστική απουσία μόνο αυτή του Κουνενάκη.

Εκτίμηση: Η πρώτη μου σκέψη ήταν ο άσσος. Ωστόσο το γεγονός ότι έχει μεσοβδόμαδα τον επαναληπτικό με την ΑΕΚ, η έλλειψη στόχων, αλλά και οι καλές σχέσεις της διοίκησης της Ξάνθης με τον Μαντζουράκη με κάνουν να αλλάξω γνώμη και να μείνω αμέτοχος μιας και δε μου πάει το χέρι να ποντάρω στον ΟΦΗ. Κάνω μια μικρή σκέψη μόνο για το 2 έως 3 γκολ.

ΠΑΟΚ-Ηρακλής

Ένα από τα καλύτερά του παιχνίδια έκανε ο ΠΑΟΚ στη Λειβαδιά συντρίβοντας την τοπική ομάδα με 0-3, αποτέλεσμα που τον κράτησε στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας και μάλιστα αυξάνοντας τη διαφορά του από τον Παναθηναικό ο οποίος δεν κατάφερε να κερδίσει τον Ηρακλή. Εντεκάδα που κερδίζει δεν αλλάζει λέει ο λαός και αυτό φαίνεται να το ενστερνίζεται και ο Σάντος διατηρώντας κατά τα φαινόμενα την ίδια σύνθεση συγκριτικά με αυτή της Λειβαδιάς. Χωρίς νέες απουσίες μιας και ο Ίβιτς ξεπέρασε το πρόβλημά του και θα αγωνιστεί κανονικά. Εκτός οι Δάρλας,Μάρκος Αντόνιο και Σνάουτσερ.

Σε ένα μάλλον κουραστικό για τους θεατές παιχνίδι ο Ηρακλής πήρε το βαθμό της ισοπαλίας απέναντι στον Παναθηναικό με τους πράσινους ωστόσο να διαμαρτύρονται για δύο φάσεις προς το τέλος του αγώνα. Βεβαίως το αποτέλεσμα είναι αυτό που μετράει και με την ισοπαλία αυτή ο Γηραιός έμεινε μακριά από την επικίνδυνη ζώνη και κατά την ταπεινή μου άποψη θα είναι μία από τις αδιάφορες ομάδες μέχρι το τέλος του πρωταθλήματος καθώς δε βλέπω να κινδυνεύει αλλά ταυτόχρονα δεν μπορεί να κυνηγήσει και κάποιον άλλο στόχο. Εκτός έμεινε ο Μαρκές που μαζί με τους Φούφουλα και Περπερίδη συμπληρώνει το τρίο των απουσιών για τον Κατσαβάκη.

Εκτίμηση: Πιθανό άσσο βλέπω στο 1,60. Ο ΠΑΟΚ είναι σαφώς καλύτερη ομάδα και στην Τούμπα ανεβάζει μια ακόμη ταχύτητα

Παναθηναικός-Πανιώνιος

Ένα ακόμη κακό παιχνίδι έκανε ο ΠΑΟ απέναντι στον Ηρακλή, αφού για παραπάνω από ένα ημίχρονο δεν κατάφερε να απειλήσει ουσιαστικά τον αντίπαλο. Γεγονός είναι πάντως ότι υπάρχουν δύο φάσεις στο τελευταίο τέταρτο του αγώνα για τους οποίους διαμαρτύρεται ο Τεν Κάτε και η ομάδα του, ωστόσο αυτό δεν αλλάζει την κακή εικόνα των πρασίνων. Μεγάλο ματς στην Ισπανία περιμένει το τριφύλλι όπου αντιμετωπίζει την Βιγιαρεάλ για τη φάση των 16 και ίσως το μυαλό όλων να είναι περισσότερο σε αυτό το παιχνίδι. Κατόπιν ειδικής συμφωνίας με τον πανιώνιο δε θα αγωνιστεί ο Σπυρόπουλος, ενώ εκτός για να ξεκουραστούν έμειναν οι Ζιλμπέρτο Σίλβα ,Βύντρα και Μάντζιος με τον τελευταίο να έχει ένα μικροπρόβλημα τραυματισμού.

Δύο ατυχή αποτελέσματα επιφύλασσε η βδομάδα που μας πέρασε για τον Πανιώνιο. Αρχικά ήταν το ματς με τον Εργοτέλη όπου παρά τις πολλές ευκαιρίες οι δύο ομάδες έμειναν στο 0 με τον Πανιώνιο να φωνάζει δίκαια για πέναλτι προς το τέλος του αγώνα. Την Τετάρτη παρά το ότι ήταν καλύτερος σε όλο το παιχνίδι, είχε δύο δοκάρια και αρκετές ευκαιρίες έπεσε θύμα του νόμου του ποδοσφαίρου και τελικά έχασε από τον Αστέρα για το κύπελλο κάνοντας πολύ δύσκολη την υπόθεση πρόκριση. Πέντε είναι οι βαθμοί που τον χωρίζουν από την 5η θέση και από τη στιγμή που παίζουν μεταξύ τους η Λάρισα και ο Άρης θα έχει την ευκαιρία να πλησιάσει ακόμη περισσότερο. Εκτός ο σημαντικός Κουμορτζί που αποτελεί και τη μοναδική σημαντική απουσία για τον Σταματόπουλο.

Εκτίμηση: Εδώ έχουμε τα εξής δεδομένα. Ο ΠΑΟ έχει σημαντικό παιχνίδι μεσοβδόμαδα και θα έχει σημαντικές απουσίες σ’ αυτό το ματς. Ουσιαστικός στόχος δεν υπάρχει καθώς το πρωτάθλημα έχει «πετάξει» εδώ και καιρό. Αντίθετα ο Πανιώνιος έχει μπροστά του τον στόχο της 5αδας και ένα παραπάνω τώρα που η υπόθεση κύπελλο δυσκόλεψε. Η απουσία του Κουμορτζί αλλά και η κακή παράδοση δε με βοηθούν να κοντράρω τον ΠΑΟ, ωστόσο θα προτιμήσω το over του 1,85 καθώς ο ΠΑΟ είναι ο πρώτος της σχετικής λίστας στην Ελλάδα ενώ ως γνωστόν ο Πανιώνιος παράγει πολύ εύκολα φάσεις
Back to top Go down
View user profile
pontiak
Moderator

PostSubject: Re: Ποντιακα Ανεκδοτα - 28η Αγωνιστική (05.04.2009)   Sun Feb 22, 2009 12:00 am

Καλησπέρα σας. Ελπίζω να σας βρίσκω όλους δυνατούς. Χθες, επιτέλους , βγήκε κάπως η δουλειά μας και πέρασαν και τα δύο σημεία που προτείναμε. Μικρές σχετικά οι αποδόσεις βέβαια, αλλά για μένα σημασία έχει η νίκη για ψυχολογικούς λόγους και ειδικά τώρα που ανέβασα το ποντάρισμα. Παίζει μεγάλο ρόλο η ψυχολογία στο στοίχημα να ξέρετε. Κέρδισε λοιπόν ο ΠΑΟΚ που ήταν καλύτερος από τον Ηρακλή ενώ βγήκε και το over στο ΟΑΚΑ στο 92’. Το γκολ βέβαια στη λήξη το δικαιούμασταν μιας και είχε ακυρωθεί κοντά στο 85’ κανονικό τέρμα του Πανιωνίου κι ενώ το σκορ ήταν 2-0.Πάμε στο σήμερα όμως με σκυμμένο το κεφάλι και με ψύχραιμες επιλογές.

Πανσερραικός-Λεβαδειακός

Με γκολ στο 89’ πήρε μια πάρα πολύ σημαντική νίκη απέναντι στην Ξάνθη, σ’ ένα παιχνίδι που με βάση την εικόνα του ίσως δεν άξιζε να κερδίσει αλλά αυτό ποσώς ενδιαφέρει τον Πανσερραικό. Το θέμα είναι ότι η διαφορά από τη σωτηρία αυτή τη στιγμή είναι στους 4 βαθμούς και μάλιστα αυτή την αγωνιστική οι Σέρρες αντιμετωπίζουν τον Λεβαδειακό, την ομάδα δηλαδή που βρίσκεται ακριβώς πάνω του. Για τον τελικό αυτό ο Μπρος δε θα έχει στη διάθεσή του τους Μπανγκουρά , Διγκόζη και Μπράιτ.

Δεύτερη πολύ κακή εμφάνιση αυτή τη φορά εντός έδρας πραγματοποίησε ο Λεβαδειακός ο οποίος έχασε με 0-3 από τον ΠΑΟΚ πολύ εύκολα. Έχει αρχίσει και χάνει και εντός έδρας, εκεί που μέχρι τώρα ήταν η μεγάλη του δύναμη, και αυτό έχει σαν αποτέλεσμα να κινδυνεύει. Αξιοσημείωτο ότι στους τελευταίους τέσσερεις αγώνες έχει φάει 11 γκολ και έχει πετύχει μόλις 1 ! Περιττό να αναφέρω πως είναι η χειρότερη εκτός έδρας ομάδα της κατηγορίας. Απόντες οι Κόλτζος, Μπασαλά, Μασάδο.

Εκτίμηση: Μιλάμε για παιχνίδι φωτιά. Σε περίπτωση νίκης του ο Πανσερραικός μπαίνει για τα καλά στο παιχνίδι της παραμονής, ενώ ο Λεβαδειακός σε μεγάλες περιπέτειες. Η παράδοση από το ‘96 είναι 5-0-0 υπέρ των Σερρών, ο Λεβαδειακός είναι η χειρότερη εκτός έδρας ομάδα με μόλις 1 βαθμό ενεργητικό και οι Σέρρες έχουν δύο σερί εντός έδρας νίκες και φαίνεται να παλεύει σαν σκυλί κάθε ματς. Όλα αυτά με οδηγούν στον άσσο του 2,00, καθώς θεωρώ ότι οι οπαδοί του Πανσερραικού θα είναι σαν τα σταφύλια στο γήπεδο και δε θα αφήσουν την ομάδα τους να ρίξει την κούπα με το γάλα που γέμισε στα προηγούμενα παιχνίδια. Βέβαια το παιχνίδι είναι μη τηλεοπτικό και ο πρόεδρος της Λειβαδιάς ο Κομπώτης…αλλά θα το παλέψουμε. Άσσος (2,00)

Θρασύβουλος-Πανθρακικός

Πάλεψε πολύ το παιχνίδι με την ΑΕΚ, απείλησε ωστόσο το τελικό αποτέλεσμα ήταν το ίδιο. Ήττα λοιπόν με 1-0 στο 90+ και βέβαια παρέμεινε στον πάτο της βαθμολογίας. Πάντως φαίνεται να σκέφτεται ήδη τη Β’ εθνική η ομάδα της Φυλής καθώς έχουν αρχίσει οι εκκαθαρίσεις με τους Ροκάστλ και Νάιτ να αποτελούν παρελθόν. Εκτός από αυτούς στον αγώνα με τον Πανθρακικό δε θα είναι ο Τραίκοβιτς όπως και οι Μπελγρίνης, Πεσάνια, Μπαριέντος.

Έχουμε επανειλημμένα ότι ο Πανθρακικός είναι μία ομάδα χωρίς στόχους στο πρωτάθλημα. Επόμενο ήταν η Λάρισα η οποία καιγόταν για βαθμούς να θέλει περισσότερο το μεταξύ τους παιχνίδι και ως αποτέλεσμα αυτού να το πάρει. Μεσοβδόμαδα ιδιαίτερη αίσθηση προκάλεσε η αποκάλυψη πως πιάστηκε ντοπαρισμένος ο τερματοφύλακας Ρόκα ο οποίος και τιμωρήθηκε με ένα χρόνο αποκλεισμού. Εκτός αυτού ο Φερέρα δε θα έχει στη διάθεσή του τον Γήττα όπως και τους Ρομπίνιο, Κανωτίδη και Χαραλάμπους.

Εκτίμηση: Είχα στο μυαλό μου το διπλό σ’ αυτό το παιχνίδι μιας και ο Θρασύβουλος έχει παραδώσει πνεύμα ενώ ο Πανθρακικός θέλει κάποιες νίκες ακόμα. Αυτό που κρατάει κάπως είναι οι απουσίες που προέκυψαν για τον Φερέρα καθώς θα παρατάξει την ομάδα του έχοντας πέντε απουσίες. Κάτω από αυτές τις συνθήκες θα αφήσω τον αγώνα στην ησυχία του.

Λάρισα-Άρης

Δίκαιη νίκη πήρε στην Κομοτηνή και έτσι παρέμεινε στην προνομιούχο 5η θέση με 3 βαθμούς διαφορά από τον Άρη. Σαν τελικό αντιμετωπίζουν το παιχνίδι στη Λάρισα και είναι λογικό μιας και με νίκη παίρνει σημαντικό προβάδισμα ενόψει της πολύ δύσκολης συνέχειας. Το θετικό για τον Ουζουνίδη είναι ότι θα έχει άπαντες στην αποστολή.

Αδικήθηκε κατάφορα από τη διαιτησία στο Καραισκάκης καθώς έχασε με δύο γκολ offside του αντιπάλου. Εκτός αυτού αποβλήθηκε και ο Βιτόλο και επομένως θα απουσιάσει από τον αγώνα στη Λάρισα. Σίγουρα έχει πιο εύκολο πρόγραμμα από τον βασικό του αντίπαλο τον οποίο και αντιμετωπίζει αυτή την αγωνιστική. Εκτός είναι και ο Κουλοχέρης, χωρίς να επηρεάζει η απουσία του

Εκτίμηση: Πιστεύω πως η νίκη είναι απαραίτητη για τη Λάρισα καθώς θέλει να αποκτήσει έναν αέρα 6 βαθμών από τον βασικό του αντίπαλο(μετά και τα χθεσινά αποτελέσματα) μιας και η συνέχεια αναμένεται πολύ δύσκολη. Ο Άρης κατά την άποψή μου βολεύεται και με το Χ. Πρώτο σημείο για μένα ο άσσος του 2,20 στηρίζοντας την ομάδα που θέλει περισσότερο τους βαθμούς.

Αστέρας Τρίπολης-ΑΕΚ

Δύο πολύ θετικά αποτελέσματα πήρε την βδομάδα που μας πέρασε. Το πρώτο ήταν το Χ στην έδρα του ΟΦΗ, με τους γηπεδούχους να διαμαρτύρονται έντονα για τον διαιτητή, ενώ το δεύτερο ήταν η νίκη στη Νέα Σμύρνη για το κύπελλο όπου στάθηκε πάρα πολύ τυχερός καθώς ο αντίπαλος είχε δύο δοκάρια. Άξιο αναφοράς πως ο Κωστένογλου, ο οποίος θα έχει πλήρη αποστολή, βρίσκεται αντιμέτωπος με τη μεγάλη του αγάπη.

Κακή και στα δύο παιχνίδια που έπαιξε την περασμένη εβδομάδα ήταν η ΑΕΚ. Στο ματς του πρωταθλήματος κατάφερε να κερδίσει με γκολ στο 90 τον Θρασύβουλο, την Τετάρτη ωστόσο έχασε από την Ξάνθη για το κύπελλο με 2-1 και μάλιστα ευνοήθηκε και πολύ από τη διαιτησία του αγώνα. Πέρα από τις απουσίες των Χουάνφραν, Μαντούκα, Εντίνιο( είχε επεισόδιο με τον Μπάγεβιτς στην Ξάνθη και τιμωρήθηκε) και Καφέ ο Σερβοέλληνας τεχνικός φαίνεται να είναι διατεθειμένος να κάνει αλλαγές και να δώσει ευκαιρίες στους νέους αφού μάλιστα ακολουθεί και ο επαναληπτικός του κυπέλλου την Τετάρτη.

Εκτίμηση: Εδώ θα παραβώ κάπως τον τρόπο παιχνιδιού μου και θα ποντάρω στο διπλό του 2,25(αυτή τη στιγμή το βρίσκουμε ακόμη και στο 2,50) και θα το πράξω όχι λόγω οπαδικότητας αλλά λόγω ενστίκτου. Ο Αστέρας κερδίζει με τα ψέματα, όταν κερδίζει, και προσωπικά δε με πείθει. Η ΑΕΚ σίγουρα είναι κακή στα τελευταία ειδικά παιχνίδια της ,αλλα α΄ποψή μου είναι ότι μπορεί να κερδίσει τον Αστέρα έστω και με κάποιους μικρούς, οι οποίοι κατά τη γνώμη μου θα δείξουν και μεγαλύτερη θέληση από τα «μεγάλα ονόματα».

Εργοτέλης-Ολυμπιακός

Σ’ ένα ματς στο οποίο θα μπορούσαν να είχαν μπει γκολ και από τις δύο πλευρές, τελικά έμεινε στο 0-0 με τον Πανιώνιο μένοντας σε απόσταση ασφαλείας από την επικίνδυνη ζώνη. Όπως πολλάκις έχω αναφέρει είναι η πλέον αλλοπρόσαλλη ομάδα της κατηγορίας. Κανένα πρόβλημα για τον Καραγεωργίου.

Ήττα σοκ υπέστη ο Ολυμπιακός μεσοβδόμαδα από την Σεντ Ετιέν δείχνοντας αδυναμίες που στο ελληνικό πρωτάθλημα με τον έναν ή τον άλλο τρόπο δεν φαίνονταν. Το Σάββατο είχε κερδίσει τον Άρη με δύο γκολ offside. Πάρα πολλές απουσίες έχει να αντιμετωπίσει ο Βαλβέρδε, ενώ την Πέμπτη αντιμετωπίζει στη Γαλλία και πάλι τη Σεντ Ετιέν στον επαναληπτικό του 1-3. Γκαλέτι, Άντζας, Τοροσίδης, Λέτο(είχε επεισόδιο με τον Βαλβέρδε) έμειναν εκτός αποστολής.

Εκτίμηση: Ο Ολυμπιακός στηρίζεται σε μια εξάδα παικτών, τέσσερεις από τους οποίους απουσιάζουν. Το μυαλό ίσως είναι και στο δύσκολο επαναληπτικό(πάει για το θαύμα) και έχει να αντιμετωπίσει μια ομάδα ικανή για το καλύτερο και το χειρότερο. Πάω με άσσο (5,00) και Χ (3,40)

Ελπίζω να συνεχίσουμε καλά. Μέχρι την επόμενη φορά που θα τα πούμε αν είστε υγιείς κι ευτυχισμένοι!
Back to top Go down
View user profile
pontiak
Moderator

PostSubject: Re: Ποντιακα Ανεκδοτα - 28η Αγωνιστική (05.04.2009)   Fri Feb 27, 2009 3:32 pm

Σάββατο, 28 Φεβρουαρίου 2009

Αγώνας Διαιτητής Γήπεδο

Λάρισα-Εργοτέλης Δημήτρης Κύρκος Αλκαζάρ Εθνικό 16:45

Αρης-Θρασύβουλος Γιώργος Ευαγγέλου Γιαννόπουλος Κλεάνθης Βικελίδης 19:00

ΑΕΚ-Σκόντα Ξάνθη Μάριος Λαμπρόπουλος ΟΑΚΑ 19:00

Κυριακή, 1 Μαρτίου 2009

Λεβαδειακός-Ηρακλής Μιχάλης Κουκουλάκης Λειβαδιάς Δημοτικό 15:00

ΟΦΗ-Πανσερραϊκός Μιχάλης Ντάκος Παγκρήτιο Στάδιο 15:00

Πανιώνιος-ΠΑΟΚ Κώστας Παπασταμάτης Πανιωνίου ΓΣ 16:45

Ολυμπιακός-Παναθηναϊκός Ηλίας Σπάθας Καραϊσκάκη 18:30

Πανθρακικός-Αστέρας Τρ. Σταύρος Τριτσώνης ΔΑΚ Κομοτηνής 19:00
Back to top Go down
View user profile
pontiak
Moderator

PostSubject: Re: Ποντιακα Ανεκδοτα - 28η Αγωνιστική (05.04.2009)   Fri Feb 27, 2009 6:22 pm

Καλησπέρα σας. Θετικότατος ήταν ο απολογισμός του προηγούμενου Σαββατοκύριακου με πέντε από τις έξι επιλογές μας να επαληθεύονται. Η τύχη δε μας γύρισε κι αυτή τη φορά την πλάτη μιας και πήραμε το διπλό της ΑΕΚ προς το τέλος του αγώνα, χάσαμε όμως στο ίδιο σημείο τον άσσο της Λάρισας. Η αλήθεια πάντως είναι πως και στα δύο παιχνίδια το Χ ήταν το δικαιότερο αποτέλεσμα. Πάμε όμως γρήγορα παρακάτω μιας και άποψή μου είναι πως περισσότερο θα πρέπει να στεκόμαστε στις ήττες και όχι στις νίκες. 24η αγωνιστική της Super League λοιπόν και πάμε να δούμε τι έχουμε σήμερα.

Λάρισα-Εργοτέλης

Δύο πέναλτι, ένα για κάθε ομάδα, ήταν αυτά που έκριναν την αναμέτρηση με τον Άρη με αυτό που κέρδισαν οι Θεσσαλονικείς να χαρακτηρίζεται ιδιαιτέρως αμφισβητούμενο. Για ακόμη μια φορά η ομάδα του Μαρίνου Ουζουνίδη δεν κατάφερε να διατηρήσει το υπέρ της σκορ στην έδρα της. Αποτέλεσμα της ισοπαλίας αυτής είναι ναι μεν να έχει παραμείνει στην πεντάδα με 3 βαθμούς διαφορά από τον Άρη, ωστόσο έχει μπροστά της ένα πολύ δύσκολο πρόγραμμα και θα πρέπει να παλέψει πολύ για να διατηρηθεί στις θέσεις των play-off. Εκτός από τον αγώνα με τον Εργοτέλη θα μείνει ο Γιαννακόπουλος που τραυματίστηκε στο ματς με τον Άρη όπως και ο τιμωρημένος Κυριακίδης.

Έχει χιλιοειπωθεί από αυτή εδώ τη στήλη ότι ο Εργοτέλης είναι η πλέον «περίεργη» ομάδα της κατηγορίας. Ακόμη μια απόδειξη είναι η νίκη της προηγούμενης αγωνιστικής επί του Ολυμπιακού με πολύ όμορφο γκολ του Κουτσιανικούλη, μία νίκη που τον καθιστά ακόμη πιο αδιάφορο για τη συνέχεια του πρωταθλήματος. Εκτός αποστολής έμεινα οι Ρομάνο και Μπέτο κάτι που δημιουργεί πρόβλημα στο κέντρο της ομάδος.

Εκτίμηση: Τον πρώτο λόγο σ’ αυτή την αναμέτρηση έχει κατά την ταπεινή μου άποψη η ομάδα που έχει και το μεγαλύτερο ενδιαφέρον και μιλάω βέβαια για τη Λάρισα. Μάλιστα από τα εφτά εναπομείναντα παιχνίδια το αποψινό φαντάζει να είναι το ευκολότερο, οπότε για αν θέλει να ελπίζει η ομάδα του Κάμπου, σίγουρα θα πρέπει να κερδίσει τον Εργοτέλη. Βέβαια η απόδοση δεν είναι καθόλου καλή (1,55) γι αυτό και όποιος δεν αρκείται μπορεί να ρισκάρει στο τεράστιο 2,40 του over με τις δυο ομάδες να μπορούν να σκοράρουν και να μας πληρώσουν. Πρώτα άσσος κινήτρου και μετά over λοιπόν.

ΑΕΚ-Λάρισα

Δύο νίκες με δύο γκολ κοντά στο 85’ πέτυχε η ΑΕΚ την εβδομάδα που μας πέρασε. Η πρώτη απέναντι στον Αστέρα Τρίπολης για το πρωτάθλημα και η δεύτερη απέναντι στην Ξάνθη για το κύπελλο. Η δεύτερη νίκη είναι σαφώς και σημαντικότερη μιας διατηρεί την ομάδα του Μπάγεβιτς εντός του μόνου υπαρκτού στόχου της, που είναι η κατάκτηση του κυπέλλου. Και τα δύο παιχνίδια πάντως ίσως θα ήταν δικαιότερο να παραμείνουν στο Χ και ειδικά αυτό της Τρίπολης όπου μάλλον πόνεσαν τα ματάκια όποιου το είδε. Η ΑΕΚ συνεχίζει να μην πείθει και το μόνο κέρδος από τις τελευταίες αγωνιστικές είναι οι καλές εμφανίσεις του Ταχτσίδη που προσωπικά μου άρεσε πάρα πολύ. Πολλά τα προβλήματα για τον Σερβοέλληνα τεχνικό, αφού δεν έχει στη διάθεσή του τους Σάχα, Μαντούκα, Καφέ, Χουάνφραν, Τζιμπούρ.

Εφτά λεπτά μακριά από την πρόκριση έμεινε η Ξάνθη, η οποία έμεινε με την πικρή γεύση του αποκλεισμού από το κύπελλο Ελλάδος. Στο πρωτάθλημα έμεινε στο 0-0 με τον ΟΦΗ σ’ ένα παιχνίδι που αν κάποιος δικαιούνταν να κερδίσει αυτός ήταν ο Παράσχος και η ομάδα του. Μάλλον χωρίς στόχους έχει μείνει πλέον η Ξάνθη καθώς οι έξι βαθμοί διαφοράς από την Λάρισα φαντάζουν αρκετοί ώστε να καλυφθούν στις υπόλοιπες αγωνιστικές. Σουάνης και Φλίσκας είναι εκτός.

Εκτίμηση: Δε νομίζω πως αξίζει να ασχοληθούμε με τη συγκεκριμένη αναμέτρηση, μόνο να θέλω αναφέρω την παράδοση που μου έκανε εντύπωση. Από το 1996 λοιπόν η παράδοση είναι 11-2-0!

Άρης-Θρασύβουλος

Μάλλον έπιασε τόπο η γκρίνια για τον Παμπορίδη και ο κακός, κατά την άποψή μου, Κιλκισιώτης διαιτητής έβαλε λιγάκι το χεράκι του ώστε οι φίλοι του Άρη να αλλάξουν γνώμη για το πρόσωπό του. Έτσι με ένα αμφισβητούμενο πέναλτι η ομάδα του Μαζίνιο πήρε τον βαθμό στη Λάρισα και φαίνεται να αντιστρέφει ελαφρώς τα πράγματα στην υπόθεση πεντάδα. Σημαντικές οι απουσίες για τον αγώνα με τον Θρασύβουλο καθώς θα λείψουν οι Κόκε, Γιάχιτς, Ρεγκέιρο και Βιτόλο.

Μετά και την ήττα από τον Πανθρακικό ο Θρασύβουλος έχασε και όποιες ελπίδες για παραμονή του είχαν απομείνει. Πάντως η αλήθεια είναι πως η ομάδα της Κομοτηνής προηγήθηκε με ανύπαρκτο πέναλτι ενώ η ομάδα της Φυλής δεν κατάφερε να ευστοχήσει σε καταλογισμό της εσχάτης των ποινών υπέρ της. Η ομάδα έχει πατάξει λευκή πετσέτα ενώ στον συγκεκριμένο αγώνα ο Τσιώλης θα παρατάξει εντεκάδα έκτακτης ανάγκης καθώς θα απουσιάσουν οι Μπελεγρίνης, Πεσάνια, Λιαπάκης,
Μπαριέντος , Μίχος, Βεντούρα, Τράϊκοβιτς,

Εκτίμηση: Δε νομίζω πως ο Άρης μπορεί να χάσει βαθμούς από αυτή την ομάδα, αλλά το 1,30 του άσσου δεν είναι για στοίχημα. Αντιθέτως θα κυνηγήσουμε το 2,25 του over. Να πω την αλήθεια, όσο κι αν αυτό φαίνεται οξύμωρο, πιστεύω πως ο Άρης μπορεί να το βγάλει και μόνος του. Όσο σημαντικέ ς κι αν φαντάζουν οι απουσίες των Κόκε και Ρεγκέιρο, εγώ πιστεύω πως μπορεί να βγουν σε καλό μιας και κανένας από τους δύο δε δείχνει να βρίσκεται στην καλύτερη δυνατή κατάσταση. Σε κάθε περίπτωση ρισκάρουμε στο over και το 2,25 που πληρώνει.

Να σημειώσω εδώ πως το ποντάρισμα σε σχέση με την προηγούμενη εβδομάδα είναι μικρότερο. Όπως λέει κι ένας γνωστός στοιχηματζής, τα λεφτά από το στοίχημα τις πιο πολλές φορές είναι δανεικά. Το θέμα είναι να τους τα γυρίσουμε όσο το δυνατόν αργότερα. Σεμνά και ταπεινά λοιπόν.

Α και κάτι ακόμα μιας και έχουμε τριήμερο μπροστά μας και πολύ από εσάς ίσως την κοπανήσουν για να πετάξουν χαρταετό.

Όπλο: κατασκευασμένο από χάλυβα-σχετικά φθηνό-απαιτείται άδεια-κυκλοφορούν εκατομμύρια από αυτά-θανατηφόρο αν δε χρησιμοποιηθεί σωστά.
Αυτοκίνητο: Ομοίως

Μέχρι την άνοιξη που θα τα ξαναπούμε να είστε όλοι γεροί!
Back to top Go down
View user profile
KAISARAS

Number of posts : 2255
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Registration date : 2008-11-08

PostSubject: Re: Ποντιακα Ανεκδοτα - 28η Αγωνιστική (05.04.2009)   Mon Mar 02, 2009 1:11 am

ΧΡΗΣΤΑΡΑ ΣΑΡΩΤΙΚΟΣ ΗΣΟΥΝ ΑΓΟΡΙ ΜΟΥ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΟΥ-ΚΟΥ ΣΤΙΣ ΠΡΟΒΛΕΨΕΙΣ ΣΟΥ. ΓΙΑ ΝΑ ΕΥΛΟΓΗΣΩ ΕΓΩ ΤΑ ΓΕΝΙΑ ΣΟΥ, ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΕΓΡΑΨΕΣ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ Κ ΤΙ ΗΡΘΕ.

Λάρισα-Εργοτέλης
Πρώτα άσσος κινήτρου και μετά over λοιπόν.

ΑΕΚ-Ξάνθη
Δε νομίζω πως αξίζει να ασχοληθούμε

Άρης-Θρασύβουλος
το 1,30 του άσσου δεν είναι για στοίχημα. Αντιθέτως θα κυνηγήσουμε το 2,25 του over

Λεβαδειακός-Ηρακλής
πάω στον άσσο του 2,20

ΟΦΗ-Πανσερραικός
Δεν μπορώ να βγάλω άκρη και θα απέχω στοιχηματικά μιας και φοβάμαι πολύ τον Πανσερραικό που είναι μαχητικότατος και τον έχω ικανό για όλα.

Πανιώνιος-ΠΑΟΚ
Over του 2,45 με αρκετό πάντα ρίσκο

Ολυμπιακός-Παναθηναικός
Θα πάω με το Χ κοντά στο 3,10 και το 2 που συναντάται ακόμη και το 4,00

Πανθρακικός-Αστέρας Τρίπολης
περιμένω να μπει το πολύ ένα γκολ και αυτό θα ποντάρω. 0 έως 1 γκολ λοιπόν με απόδοση 2,35 στον ΟΠΑΠ

ΑΠΕΦΥΓΕΣ 2 ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ, ΤΗΝ ΑΕΚ (Κ ΚΑΛΑ ΕΚΑΝΕΣ), ΚΑΘΩΣ Κ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΠΑΓΙΔΑ ΤΟΥ ΟΦΗ ΜΕ ΤΙΣ ΣΕΡΡΕΣ.
ΣΤΑ ΑΛΛΑ 6 ΠΟΥ ΕΔΩΣΕΣ ΠΡΟΒΛΕΨΗ ΕΚΑΝΕΣ ΤΟ ΑΠΟΛΥΤΟ.
ΟΠΟΤΕ ΣΟΥ ΑΞΙΖΟΥΝ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙ, ΓΙΑΤΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΕΚΑΝΕΣ ΤΟ ΑΠΟΛΥΤΟ, ΑΛΛΑ ΕΙΧΕΣ Κ ΚΑΛΗ ΑΝΑΛΥΣΗ ΤΩΝ ΑΓΩΝΩΝ.
ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΕΝΣΤΑΣΗ ΕΙΧΑ Κ ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΩ ΝΑ ΕΧΩ (ΟΧΙ ΠΟΥ ΔΕ ΘΑ ΕΙΧΑ Laughing Laughing ) ΣΕ ΟΣΑ ΕΓΡΑΨΕΣ. Ο ΗΡΑΚΛΗΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΔΙΑΦΟΡΟΣ, ΚΑΘΩΣ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΩΘΕΙ. ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΨΩΜΙ ΑΚΟΜΑ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ, ΓΙΑ ΝΑ ΛΕΣ ΟΤΙ Ο ΗΡΑΚΛΗΣ ΕΙΝΑΙ ΣΩΜΕΝΟΣ Κ ΠΑΕΙ ΑΔΙΑΦΟΡΟΣ ΣΤΗ ΛΙΒΑΔΕΙΑ
ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΗΣΟΥΝ ΑΨΟΓΟΣ. Κ ΠΑΛΙ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙ.

Υ.Γ. ΝΑ ΠΩ Κ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑΡΑ ΜΑΣ.
ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ Η ΑΕΚ ΣΤΟ ΜΑΤΣ ΜΕ ΤΗΝ ΞΑΝΘΗ.
ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ Ο ΜΠΛΑΝΚΟ, ΕΚΑΝΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ ΣΤΟ ΜΑΤΣ ΑΥΤΟ.
ΠΑΡΑ ΜΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ Κ Ο ΝΤΙΟΥΦ. 3 ΣΟΥΤ ΕΙΧΕ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ, ΟΛΑ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ, ΔΕΙΓΜΑ ΟΤΙ ΞΕΡΕΙ ΤΟ ΤΟΠΙ. Κ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΠΙΤΣΙΡΙΚΑ, 20 ΧΡΟΝΩΝ. ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙ ΕΤΣΙ Κ ΝΑ ΜΕΓΑΛΟΥΡΓΗΣΕΙ ΣΤΗΝ ΑΕΚ.
ΑΚΟΜΑ Κ Ο ΜΠΕΡΝΣ ΕΔΕΙΞΕ ΚΑΛΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ. ΠΑΝΤΩΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΙΡΟ, ΕΙΔΑΜΕ ΣΕ ΑΓΩΝΑ ΤΗΝ ΑΕΚ Κ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΧΟΡΤΑΣΑΜΕ ΠΑΙΧΝΙΔΙ.
Κ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ. ΔΕΝ ΞΕΧΝΩ Κ ΔΕ ΘΑ ΞΕΧΑΣΩ ΠΟΤΕ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΕΦΥΓΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΕΚ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΕΙ ΣΤΟΥΣ ΣΙΧΑΜΕΝΟΥΣ. ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΠΑΛΙ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΣΤΗΝ ΑΕΚ, Κ ΓΙΑ ΜΕΝΑ Η ΑΕΚ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΚΑΘΕ ΠΡΟΣΩΠΟ, ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΤΗΡΙΧΤΕΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΑΘΕΝΑ.
ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΠΙΚΡΑΝΕΙ ΟΝΤΩΣ ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ, ΑΛΛΑ ΚΑΝΕΙΣ ΙΣΩΣ ΑΛΛΟΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΟ ΕΙΔΙΚΟ ΒΑΡΟΣ ΝΑ ΞΑΝΑΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΑΕΚ ΜΕΓΑΛΗ Κ ΝΑ ΞΑΝΑΓΙΝΕΙ Η ΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΟΛΗ Η ΕΛΛΑΔΑ ΧΕΙΡΟΚΡΟΤΗΣΕ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΙΣΟ ΤΗΣ ΔΕΚΑΕΤΙΑΣ ΤΟΥ 90.
Back to top Go down
View user profile
pontiak
Moderator

PostSubject: Re: Ποντιακα Ανεκδοτα - 28η Αγωνιστική (05.04.2009)   Tue Mar 03, 2009 12:36 pm

Τα λουλούδια σε λίγο και πάλι θα αρχίσουν να ανθίζουν τα δέντρα να πρασινίζουν, τα αγοράκια να κυνηγάνε τα κοριτσάκια που θα ξεκινήσουν να βάζουν όλο και λιγότερα ρούχα για να τα προσέξουν. Και όλα αυτά γιατί μπήκε η άνοιξη αδέρφια. Καλό μήνα να έχουμε με υγεία και ευτυχία. Αν γίνεται να έχουμε και έναν στοιχηματικά καλό μήνα ακόμη καλύτερα. Δεν έχω ιδέα για το τι έγινε στα χθεσινά παιχνίδια οπότε πάμε γρήγορα στο σήμερα όπου έχουμε το δεύτερο μέρος της 24ης αγωνιστικής.

Λεβαδειακός-Ηρακλής

Και να που έσφιξε για τα καλά ο Κομπώτης και η ομάδα του. Η ήττα 1-0 από τον Πανσερραικό τον έφερε μόλις ένα βαθμό μακριά από τη ζώνη του υποβιβασμού και μάλιστα έχοντας έναν πραγματικό Γολγοθά μπροστά του. Το καλό στο συγκεκριμένο ματς είναι ότι έχει απέναντί του έναν αδιάφορο Ηρακλή κάτι που θα προσπαθήσει να εκμεταλλευτεί στην μέχρι πρότινος καυτή του έδρα. Τιμωρημένος ο Ντιμπαλά.

Σ’ ένα μέτριο ποιοτικά παιχνίδι έχασε από τον ΠΑΟΚ στο ντέρμπι της Θεσσαλονίκης. Μία ακόμη φορά που παρουσίασε τα γνωστά επιθετικά της προβλήματα η ομάδα του Κατσαβάκη, ενώ αξιοσημείωτο είναι το ότι στα τελευταία έξι παιχνίδια έχει σημειώσει μόλις ένα τέρμα. Πάντως ο Ηρακλής κατά την άποψη μου δεν έχει ιδιαίτερους στόχους πλέον στο πρωτάθλημα και στο ματς με τον Λεβαδειακό, αν κερδίσει θα ωφελήσει περισσότερο τους ΟΦΗ και Πανσερραικό παρά τον ίδιο. Απόντες από το παιχνίδι της Λειβαδιάς θα είναι οι Μαρκές και Ντιέ.

Εκτίμηση: Τα δεδομένα είναι τα εξής. Ο Λεβαδειακός καίγεται κυριολεκτικά για τη νίκη έτσι ώστε να μπορέσει με αξιώσεις να παλέψει για την παραμονή. Ο Ηρακλής από την άλλη είναι μάλλον αδιάφορος και χωρίς στόχους με την έννοια ότι θα πάρει ακόμη κάποιους βαθμούς ώστε να μην κινδυνέψει. Με αυτό το δεδομένο και μόνο λοιπόν θα πάω στον άσσο του 2,20 σ’ ένα μη τηλεοπτικό ματς, με την ελπίδα ο Λεβαδειακός να επιστρέψει στις εντός έδρας επιτυχίες.

ΟΦΗ-Πανσερραικός

Μάλλον ευχαριστημένοι με το Χ θα πρέπει να είναι στον ΟΦΗ καθώς πιο κοντά στην νίκη ήταν οι ξανθιώτες. Η ήττα πάντως και του Λεβαδειακού τον κράτησε ζωντανό και κοντά στη μάχη της σωτηρίας. Τελικός βέβαια το παιχνίδι με τις Σέρρες ενώ ταυτόχρονα θα παρακαλάει για νίκη του Ηρακλή στη Λειβαδιά. Τιμωρημένος ο Κουνενάκης.

Δύο στα δύο στην έδρα του έκανε ο Πανσερραικός και έτσι έχει φτάσει σε απόσταση βολής από τον Λεβαδειακό και έδωσε νέο ενδιαφέρον στην υπόθεση παραμονή. Τελευταία νίκη επί της ομάδα του Βούκοτιτς σ’ ένα σκληρό ματς με δύο αποβολές κα τελικό νικητή τους Σερραίους. Ένα από τα σημαντικότερα παιχνίδια της χρονιάς πάει να δώσει στην Κρήτη, ενώ προφανώς σε δεύτερη μοίρα περνά το μεσοβδόμαδο παιχνίδι με τον Παναθηναικό για το κύπελλο. Διγκόζης, Μπράιτ και Παπάζογλου εκτός.

Εκτίμηση: Πάρα πολύ δύσκολο παιχνίδι με τις δύο ομάδες να δίνουν τα πάντα για τη νίκη, ελπίζοντας ταυτόχρονα ο Ηρακλής να πάρει αποτέλεσμα στη Λειβαδιά. Δεν μπορώ να βγάλω άκρη και θα απέχω στοιχηματικά μιας και φοβάμαι πολύ τον Πανσερραικό που είναι μαχητικότατος και τον έχω ικανό για όλα.

Πανιώνιος-ΠΑΟΚ

Θα μπορούσε να είχε πάρει και βαθμό απέναντι στον ΠΑΟ αν δεν του ακυρώνονταν κανονικότατο γκολ κοντά στο 75’. Πάντως ο ΠΑΟ ήταν καλύτερος και με βάση την εικόνα του αγώνα άξιζε τη νίκη. Πέρα από την ήττα προέκυψε κι άλλο δυσάρεστο με τον τραυματισμό του Νικολάου που θα απουσιάσει από το ματς. Άξιο αναφοράς είναι πως την ερχόμενη Τετάρτη λαμβάνει χώρα ο επαναληπτικός κυπέλλου με τον Αστέρα ενώ επιστρέφουν στις αγωνιστικές υποχρεώσεις οι Μανιάτης και Κουμορτζί.

Μέτριο ήταν το θέαμα στην τούμπα στον αγώνα με τον Ηρακλή και με το τελικό 1-0 παρέμεινε στην δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα με συγκάτοικο πάντα τον Παναθηναικό. Βέβαια πιο σημαντικό είναι το μεσοβδόμαδο παιχνίδι με τον Ολυμπιακό όπου καλείται να υπερασπιστεί το 1-0 της Τούμπας. Απόντες οι Πάμπλο Γκαρσία, Ιβιτς, Μάρκος Αντόνιο και Σνάουτσερ.

Εκτίμηση: Νομίζω ο αγώνας μπορεί να πάει παντού τόσο σε ότι έχει να κάνει με το σημείο όσο και με το under/over. Μάλιστα το τελευταίο (over) θα το βάλω σε κάποιο δελτίο καθαρά λόγω απόδοσης. Επιπρόσθετα ακούγεται πως ο Σάντος θα παίξει με Μουσλίμοβιτς και Χούτο μπροστά ενώ τα ονόματα για την επίθεση του Πανιωνίου είναι γνωστά και ικανά να κάνουν άνω κάτω κάθε άμυνα. Over του 2,45 με αρκετό πάντα ρίσκο.

Ολυμπιακός-Παναθηναικός

Από το κακό στο χειρότερο πάει ο Ολυμπαικός τελευταία, με την έννοια ότι έχει τρεις συνεχείς ήττες σε UEFA και πρωτάθλημα, με την τελευταία να είναι αυτή με τη Σεντ Ετιέν στη Γαλλία με 2-1. Μάλιστα έπεται το παιχνίδι κυπέλλου με τον ΠΑΟΚ όπου καλείται να ανατρέψει το 1-0 εις βάρος του. Εκτός των άσχημων αποτελεσμάτων προέκυψαν και αγωνιστικά προβλήματα με τους Μπελούτσι και Ντομί να απουσιάζουν ενώ τη στιγμή που γράφω είναι αμφίβολοι οι Ντουντού και Γκαλέτι. Ένας εκ των δύο να απουσιάσει τα πράγματα γίνονται πολύ δύσκολα στη μεσαία γραμμή των πρωταθλητών.

Μεγάλο αποτέλεσμα για τον Παναθηναικό την Τετάρτη όπου πήρε το Χ στην έδρα της Βιγιαρεάλ, όντας τυχερός στο πρώτο ημίχρονο όπου οι γηπεδούχοι έχασαν σπουδαίες ευκαιρίες, αλλά ο ΠΑΟ δικαιούται να διαμαρτύρεται καθώς δε μέτρησε κανονικότατο τέρμα του Καραγκούνη, ενώ του πέναλτι με το οποίο ισοφάρισαν οι Ισπανοί είχε προηγηθεί επιθετικό φάουλ στον Βαρβζίνιακ. Ο επαναληπτικός με τις Σέρρες περνά σαφώς σε δεύτερη μοίρα. Εκτός ο Μάτος και μάλλον ο Μάντζιος.

Εκτίμηση: Θα πάω με το Χ κοντά στο 3,10 και το 2 που συναντάται ακόμη και το 4,00 και εξηγώ γιατί. Ο Ολυμπιακός δεν πείθει κανέναν εδώ και καιρό και τελευταία αυτό φαίνεται και στα αποτελέσματά του. Οι απουσίες του είναι σημαντικές μιας και έτσι κι αλλιώς επιθετικά δεν έχει και πλουραλισμό επιλογών. Ειδικά αν λείψουν και οι δύο αμφίβολοι ο ολυμπιακός χάνει μεγάλο μέρος από τη δύναμή του. Εκτός αυτού να πω και το άλλο. Τόσα χρόνια που ο Ολυμπιακός παίρνει τον τίτλο κάνει κανα δυο γκέλες στο Καραισκάκης. Φέτος ακόμη δεν έχει, αν και θα έπρεπε κανονικά, και αν δε χάσει βαθμούς από τον ΠΑΟ από ποιόν θα χάσει. Βέβαια αυτό στοιχηματικά είναι μια πολύ ηλίθια σκέψη αλλά προσωπικά ενισχύει την άποψή μου.

Πανθρακικός-Αστέρας Τρίπολης

Νίκη επί του Θρασύβουλου παρά τις απουσίες επιφύλασσε το προηγούμενο Σαββατοκύριακο για τον Πανθρακικό που ουσιαστικά αποτελεί μία ακόμη αδιάφορη ομάδα της Super League. Πάντως στον συγκεκριμένο αγώνα προηγήθηκε με ανύπαρκτο πέναλτι ενώ στάθηκε τυχερός καθώς οι αντίπαλοι έχασαν και πέναλτι. Εκτός ο Ρόκα και αμφίβολοι δίνονται αυτή τη στιγμή οι Κανωτίδης και Ρομπίνιο.

Άδικο ήταν το αποτέλεσμα κόντρα στην ΑΕΚ, καθώς μάλλον ήταν καλύτερος και στη μοναδική ευκαιρία των φιλοξενούμενων δέχτηκε το γκολ χωρίς να προλάβει να αντιδράσει. Θέλει σίγουρα κάποιους βαθμούς ακόμη, αλλά δε νομίζω να κινδυνέψει. Απών από το ματς της Κομοτηνής θα είναι ο Ζαιρί και ο Μπαστία.

Εκτίμηση: Ιδιαίτερα σφιχτό βλέπω το παιχνίδι, περιμένω να μπει το πολύ ένα γκολ και αυτό θα ποντάρω. 0 έως 1 γκολ λοιπόν με απόδοση 2,35 στον ΟΠΑΠ.

Μακάρι να αρχίσουμε καλά τον μήνα και η άνοιξη να έρθει και στις επιλογές μας.
Να είστε όλοι γεροί και ευτυχισμένοι και καλή Σαρακοστή να έχουμε!
Back to top Go down
View user profile
pontiak
Moderator

PostSubject: Re: Ποντιακα Ανεκδοτα - 28η Αγωνιστική (05.04.2009)   Tue Mar 03, 2009 12:40 pm

Να σαι καλα φιλε για τα καλα σου λογια.Μας ηθελε και η τυχη βεβαια σαφεστατα.Ελπιζω να συνεχισουμε ετσι.
Οσο για τον Ηρακλη,συμφωνω στο οτι εχει δυσκολο προγραμμα,αλλα ρε συ δε νομιζω να μπορουν να τον φτασουν οι αλλοι.Αν ας πουμε για παραδειγμα μεχρι το τελος ο ηρακλης παρει 5 βαθμους δε νομιζω οι Σερρες να μπορουν να παρουν 5+4 για να καλυψει τη διαφορα.με αυτη την εννοια τον λεω αδιαφορο,αλλα ενταξει ισως ηταν ατυχης ο χαρακτηρισμος
Back to top Go down
View user profile
pontiak
Moderator

PostSubject: Re: Ποντιακα Ανεκδοτα - 28η Αγωνιστική (05.04.2009)   Tue Mar 03, 2009 12:43 pm

07.03.2009 Ηρακλής Πανιώνιος 16:45

07.03.2009 Αστέρας Τρίπολης Αρης 16:45

07.03.2009 Παναθηναϊκός Λάρισα 19:00

08.03.2009 ΠΑΟΚ Ολυμπιακός 19:00

08.03.2009 Σκόντα Ξάνθη Πανθρακικός 19:00

08.03.2009 Πανσερραϊκός ΑΕΚ 16:45

08.03.2009 ΟΦΗ Λεβαδειακός 16:45

08.03.2009 Θρασύβουλος Εργοτέλης 15:00
Back to top Go down
View user profile
Sponsored content

PostSubject: Re: Ποντιακα Ανεκδοτα - 28η Αγωνιστική (05.04.2009)   Today at 11:56 am

Back to top Go down

Ποντιακα Ανεκδοτα - 28η Αγωνιστική (05.04.2009)
View previous topic View next topic Back to top 
Page 4 of 5Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» 4-Year-Old British Girl From Nottingham Killed By Car On Daytona Beach, Florida
» Jordan Trowsdale - suicide
» Kristi Cornwell -- Missing 8/11/09
» TEMPTRESS KIESHA BUCHANAN QUITS SUGABABES
» Cipriano Case: Psychic Prosecution Lawyer requests removal of the President Judge Henrique Pavão